17 wrz
6 kolejka AZS Wrocław - Czarni Sosnowiec 0-5

15.09.2018 godz. 11:00, Wrocław, ul. Mianowskiego
AZS WROCŁAW - CZARNI SOSNOWIEC 0:5 (0:2)
Bramki: Patricia Hmirova (75', k-79'), Patricia Fischerova (18'), Dżesika Jaszek (38'), Marta Cichosz (50')

Protokół:
Sędziowały: Aneta Kowalska (sędzia główna) oraz Agnieszka Bobowska i Izabela Kowalska-Cichos
Żółte kartki: Joanna Operskalska, Patricia Hmirova
Pogoda: słonecznie, 24ºC
Widzów: ok. 40

CZARNI: Martyna Małysa - Dagmara Grad (55' Joanna Węcławek), Patricia Fischerova, Joanna Operskalska, Andrea Horvathova, Marta Cichosz, Karolina Wieczorek (83' Oliwia Ogierman), Patrycja Matla, Patricia Hmirova, Dżesika Jaszek, Martyna Wiankowska
REZERWA: Julia Wycisk, Anna Szymańska
TRENER: Grzegorz Majewski

AZS: Anna Bocian - Natalia Kulig (85' Klaudia Homa), Małgorzata Korda, Dorota Kwapisz, Maja Jurczenko, Karolina Iwaśko (83' Martyna Buś), Klaudia Nowacka (65' Justyna Chudzik), Amanda Turowska, Marcelina Ślusarczyk, Kamila Czudecka, Aleksandra Parka
REZERWA: Beata Rydlewska, Marcelina Buś
TRENER: Piotr Jagieła

Opis:
Pewnym zwycięstwem Czarnych zakończył się pojedynek szóstej kolejki Ekstraligi kobiet. We Wrocławiu nasze dziewczyny całkowicie zdominowały młody zespół AZS-u i tylko kwestią czasu wydawały się być kolejne bramki. Pierwszą zdobywamy dopiero w 18 minucie kiedy to Patricia Fischerova wykorzystuje dobre dośrodkowanie Andrei Horvathovej. Dzielnie spisujące się gospodynie drugi raz dały się oszukać dopiero w 38 minucie. Martyna Wiankowska popisuje się znakomitym długim podaniem które otwarło drogę do bramki Dżesice Jaszek i nasza napastniczka chwilę później wpisuje się na listę strzelczyń. Na przerwę schodzimy z drubramkowym prowazdeniem.
Po zmianie stron obraz gry sie nie zmienia. Czarne są wciąż stroną dominującą co udowadniają już w 50 minucie kolejnym trafieniem. Patrycja Matla przeprowadza szybką akcję lewym skrzydłem po czym idealnie obsługuje Martę Cichosz, a ta podwyższa wynik meczu. Ostatnie dwie bramki są dziełem Patricii Hmirovej, która pokonuje Annę Bocian najpierw mocnym strzałem zza pola karnego, a chwilę później wykorzystuje rzut karny ustalając wynik meczu an 5-0. Gospodynie raz zagroziły bramce Czarnych, kiedy to w 70 minucie Karolina Iwaśko stanęła sam na sam z Martyną Małysą, jednak nasza bramkarka popisała sie kapitalną interwencją zachowując czyste konto. Mecz kończy się pewnym zwycięstwem Czarnych 5-0! Dla ambitnie grających rywalek była to pierwsza porażka w tym sezonie przed własną publicznością.
Warto wspomnieć, że nasi nielicznie zgromadzeni kibice zaprezentowali przepiękną flagę, która miejmy nadzieję, że będzie pojawiać się również i na innych meczach :)

Autor: Janusz Dyszkowski