Aktualności
#
wróć do listy
13 wrz
6 kolejka 2020/2021 Czarni Sosnowiec - ROW Rybnik 5-1


CZARNI SOSNOWIEC - ROW RYBNIK 5:1 (2:0)
Bramki: Agnieszka Jędrzejewicz (18'), Patricia Fischerova (26'), Martyna Wiankowska (52'-karny), Wiktoria Kuciewicz (68'), Klaudia Tobiczyk (90'+4) - Patrycja Matla (56')


Protokół:
6 kolejka Ekstraligi kobiet sezon 2020/2021
12.09.2020, godz. 13:00, Sosnowiec, Al. Mireckiego 31
Sędziowały:   Monika Mularczyk (sędzia główna) oraz Anna Dąbrowska i Aleksandra Ulanowska
Żółte kartki: Katarzyna Kubik
Pogoda: słonecznie, 30ºC
Widzów: ok. 350

CZARNI: Anna Szymańska, Andrea Horvathova (60' Veronika Slukova), Julia Wycisk, Patricia Fischerova, Agnieszka Jędrzejewicz (83' Paulina Czechowska), Alicja Materek (46' Dorota Hałatek), Wiktoria Kuciewicz, Weronika Zawistowska, (75' Klaudia Tobiczyk), Martyna Wiankowska, Olha Zubchyk, Lilyana Kostova (75' Paulina Zawiślak)
REZERWA: Martyna Małysa, Klaudia Olejniczak
TRENER: Sebastian Stemplewski

ROW: Patrycja Dulak, Edyta Botor, Martyna Guzik, Julia Krzyżok, Patrycja Matla, Anna Sroka (46' Weronika Parzych), Jessica Pluta, Petra Zdechovanova (86' Liwia Garcarczyk), Priscilla Hagan, Katarzyna Kubik, Martina Bulavova
REZERWA: Justyna Kuś
TRENER: Mariusz AdaszekFot. Dariusz Koziorowski


Opis:
Wysokim zwycięstwem zakończył się pojedynek szóstej kolejki Ekstraligi kobiet w którym nasz zespół podejmował baniaminka TS ROW Rybnik. Od początku meczu nasz zespół był stroną dominującą i kontrolował wydarzenia na boisku. Na pierwszego gola musieliśmy czekać do 18 minuty kiedy to Wiktoria Kuciewicz znakomitym prostopadłym podaniem uruchomiła Agnieszkę Jędrzejewicz, a ta zwodem mija bramkarkę i daje naszej drużynie prowadzenie. Drugiego gola oglądamy w 26 minucie gdy w zamieszaniu podbramkowym Andrea Horvathova dogrywa idealnie do Patricii Fischerovej a ta strzałem głową pod poprzeczkę daje naszej drużynie drugiego gola. Do przerwy wynik już nie uległ zmianie.
Druga część meczu również nasz zespół rozpoczłą od ataków. Przyniosły one efekt w 52 minucie kiedy to w polu karnym faulowana jest Jędrzejewicz, a podyktowany rzut karny an bramkę zamienia Martyna Wiankowska. W 56 minucie oglądamy przepiękną bramkę autorstwa Patrycji Matla, która idealnie przymierzyła i strzałem zza szesnastki ulokowała futbolówkę w samym okienku bramki strzeżonej przez Annę Szymańską. W 68 minucie jest już 4-1 dla naszego zespołu, dośrodkowanie z rzutu rożnego na bramkę zamienia Wiktoria Kuciewicz, która najlepiej odnalazła się w zamieszaniu podbramkowym. W doliczonym czasie gry wynik meczu ustala Klaudia Tobiczyk, która wykończyła znakomitą akcję naszej drużyny. Czarne pokonują ROW Rybnik 5-1!
Warto wspomnieć, że przed meczem dwie byłe zawodniczki naszego klubu Patrycja Matla i Karolina Wieczorek, które obecnie reprezentują barwy TS ROW Rybnik zostały obdarowane przez nasz Zarząd kwiatami w podziękowaniu za wieloletnie reprezentowanie barw naszego klubu.


Autor: Janusz DyszkowskiWróć do listy
20 wrz
III Liga. Jaskółki Chorzów - Czarni II Sosnowiec 0-8
KADETKI "Kolejny pogrom Kadetek!"
zobacz więcej
18 wrz
Zapowiedź. Jaskółki Chorzów - Czarni II Sosnowiec
KADETKI "W sobotę Jaskółki"
zobacz więcej
16 wrz
Puchar Polski. Polonia Tychy - Czarni II Sosnowiec 0-9
PUCHAR POLSKI "Kadetki w Finale!"
zobacz więcej

Historia
klubu

Kadra
Ekstraligi

Terminarz
spotkań

Galeria
zdjęć