wróć do listy
08 wrz
5 kolejka KKP RemMarco Bygdoszcz - Czarni Sosnowiec 0-6

KKP BYDGOSZCZ - CZARNI SOSNOWIEC 0:6 (0:2)
Bramki: Martyna Wiankowska (13', 27', 85'), Weronika Zawistowska (46'), Daria Długokęcka (80'), Dżesika Jaszek (84')

Protokół:
5 kolejka Ekstraliga kobiet
07.09.2019, godz. 12:00, Bydgoszcz, ul. Słowiańska
Sędziowały:  Angelika Gębka (sędzia główna) oraz asystentki Sabina Czarnecka i Magdalena Pielas
Żółte kartki: Anna Siwicka, Monika Kaźmierczak
Pogoda: deszczowo, 20ºC
Widzów: ok. 150

CZARNI: Anna Szymańska, Dorota Hałatek, Dagmara Grad, Julia Wycisk, Karolina Wieczorek (60' Oliwia Ogierman), Wiktoria Kuciewicz (28' Lucia Suskova, 63' Daria Długokęcka), Weronika Zawistowska, Katarzyna Daleszczyk (70' Katarzyna Daleszczyk), Andrea Horvathova, Martyna Wiankowska, Dżesika Jaszek
REZERWA: Martyna Małysa
TRENER: Sebastian Stemplewski

KKP: Patrycja Urbańska, Ilona Raczkowska, Wiktoria Węglarz, Zofia Giętkowska, Anna Siwicka, Klaudia Szymczak, Paulina Wierzbowska, Martyna Boguszyńska, Monika Kaźmierczak, Agata Stępień, Weronika Andrzejewska (85' Agnieszka Garbowska)
REZERWA: Agnieszka Borowicz, Julia Krupińska, Kaja Dziergas
TRENER: Adam Góral

Opis:
Zgodnie z planem zespół Czarnych Sosnowiec wrócił z Bydgoszczy z okazałym zwycięstwem, nie przyszło ono jednak łatwo. Gospodynie postawiły bardzo twarde warunki, prezentując momentami wręcz nieco zbyt brutalną grę, efektem tego aż trzy groźnie wyglądające kontuzje naszych piłkarek.
Już w 13 minucie wynik spotkania otworzyła fenomenalna tego dnia Martyna Wiankowska wykorzystując świetne podanie Dagmary Grad. W 27 minucie ta sama zawodniczka podwyższyła wynik spotkania wykorzystując dośrodkowanie z rzutu wolnego Katarzyny Daleszczyk. Chwilę wcześniej odwieziona do szpitala została Wiktoria Kuciewicz dość mocno potraktowana przez rywalkę. Do przerwy 2-0 i lekki niedosyt w szeregach naszego zespołu.
Tuż po zmianie stron w 46 minucie Weronika Zawistowska podwyższa wynik meczu na 3-0, aystentką ponownie "Profesor" Katarzyna Daleszczyk!
W 60 i w 63 minucie niestety tracimy kolejne dwie zawodniczki, które z urazami opuszczają plac gry, są nimi Lucia Suskova i Karolina Wieczorek.
Na czwartego gola musieliśmy czekać aż do 80 minuty, kiedy to fantastycznym prostopadłym podaniem popisała się Dagmara Grad uwalniając Darię Długokęcką. Nasza młoda gwiazda nie ma w zwyczaju marnować takich sytuacji i zalicza debiutanckie trafienie w Ekstralidze!
Ta bramka rozpoczęła zabójczą końcówkę naszego zespołu, który w ciągu pięciu minut zanotował 3 trafienia. W 84 minucie cudownym podaniem popisuje się młodziutka Dorota Hałatek otwierając drogę do bramki Dżesice Jaszek, nasza napastniczka przyjmuje kierunkowo piłkę, a następnie pakuje ją do siatki obok rozpaczliwie interweniującej bramkarki. Minutę później wynik spotkania ustala Martyna Wiankowska pieczętując tym samym swój znakomity występ. Czarne wygrywają w Bydgoszczy 6-0!

Autor: Janusz Dyszkowski