10 wrz
5 kolejka Czarni Sosnowiec - AZS PWSZ Wałbrzych 4-2

09.09.2018 godz. 13:00, Sosnowiec, Al. Mireckiego
CZARNI SOSNOWIEC - AZS PWSZ WAŁBRZYCH 4:2 (3:1)
Bramki: Joanna Operskalska (14'), Patricia Hmirova (37'), Patricia Fischerova (40'), Dżesika Jaszek (55') - Dominika Dereń (8', 51')

Protokół:
Sędziowały: Emilia Szymula (sędzia główna) oraz Kinga Kwitowska i Olga Pietrzykowska
Żółte kartki: Joanna Operskalska, Martyna Wiankowska, Karolina Wieczorek - Małgorzata Mesjasz
Pogoda: pochmurnie, 20ºC
Widzów: ok. 220

CZARNI: Martyna Małysa - Dagmara Grad, Patricia Fischerova, Julia Wycisk,  Joanna Operskalska, Andrea Horvathova, Marta Cichosz (68' Karolina Wieczorek), Patrycja Matla, Patricia Hmirova, Dżesika Jaszek, Martyna Wiankowska (89' Oliwia Ogierman)
REZERWA: Joanna Węcławek, Paulina Zawiślak, Dorota Hałatek, Oliwia Cichy
TRENER: Grzegorz Majewski

AZS PWSZ: Jagoda Sapor - Małgorzata Mesjasz, Klaudia Fabova (58' Oliwia Rapacka), Monika Kędzierska, Dominika Dereń (87' Dominika Głowacka), Anna Rędzia (65' Julita Głąb), Klaudia Miłek, Wiktoria Kuciewicz (80' Katarzyna Rozmus), Marcjanna Zawadzka, Jagoda Szewczuk, Anna Zając (46' Karolina Ostrowska)
REZERWA: Natalia Piątek
TRENER: Kamil Jasiński

Opis:
Znakomite widowisko piłkarskie obejrzeli kibice zasiadający na trybunach Stadionu im. Jana Ciszewskiego w Sosnowcu. Hit 5. kolejki Ekstraligi kobiet pomiędzy Czarnymi Sosnowiec i AZS PWSZ Wałbrzych nie zawiódł. Mecz prowadzony był przez większosć czasu w bardzo szybkim tempie, obfitował w dużą ilość bramek i nieustępliwą walkę na całej szerokości i długości boiska.
Lepiej spotkanie zaczął zespół z Wałbrzycha, który już w ósmej minucie objął prowadzenie wykorzystując swój największy atut, czyli stały fragment gry. Po rzucie rożnym Dominika Dereń pakuje piłkę do siatki obok interweniującej Martyny Małysy.
Nasz zespół na stratę gola zareagował najlepiej jak mógł. Czarne ruszyły do ataków i raz po raz nękały defensywę gości. Już sześć minut po stracie gola Czarne wyrównują stan meczu. Świetną akcje przeprowadza Dżesika Jaszek, która następnie odgrywa piłkę do wbiegającej w pole karne Joanny Operskalskiej, a nasza kapitan mija jeszcze zwodem defensorkę przyjezdnych i z bliskiej odległości umieszcza futbolówkę w bramce obok bezradnej Jagody Sapor.
Gospodynie nie zwalniają tempa, kolejne akcje są jednak rozbijane przez dobrze funkcjonujący blok defensywny podopiecznych Kamila Jasińskiego. Dopiero w 37 minucie udaje się skutecznie przebić przez obronę gości. Strzał Martyny Wiankowskiej zza pola karnego odbija się od pleców Anny Zając i trafia wprost pod nogi Patricii Hmirovej. Nasza napastniczka nie ma w zwyczaju marnować takich sytuacji i po chwili "tonie" w objęciach koleżanek z zespołu.
Trzy minuty później Patricia Hmirova występuje w roli asystentki. Idealnie wykonany rzut rożny trafia do Patricii Fischerovej, a ta strzałem głową podwyższa wynik spotkania. Jest to czwarty gol naszej obrończyni w piątym meczu.
Pierwsza połowa spotkania kończy się prowadzeniem Czarnych 3-1.
Drugą część ponownie lepiej zaczynają "wałbrzyszanki", które ambitnie dążą do zmiany rezultatu. Udaje im się to już w 51 minucie, a strzelczynią ponownie Dominika Dereń, która wykorzystuje bardzo dobrą akcję swojego zespołu. Odpowiedź gospodyń jest na szczęście natychmiastowa. W 55 minucie pressing na bramkarce gości wykonuje Dżesika Jaszek po czym odbiera jej futbolówkę i bez problemu umieszcza w pustej bramce podwyższając wynik spotkania na 4-2. W 65 i 76 minucie padają kolejne dwie bramki dla Czarnych jednak w obu sytuacjach odgwizdana została pozycja "spalona" naszych piłkarek. Abmitnie grające rywalki również miały swoje bardzo dobre szanse w 80 minucie oraz w doliczonym czasie gry jednak w obu tych sytuacjach znakomitymi interwencjami popisała się nasza szesnatoletnia goalkeeperka Martyna Małysa ratując zespół przed utratą gola. Czarne zwyciężają po bardzo dobrym występie w hicie 5. kolejki z AZS PWSZ Wałbrzych 4-2.
Na Stadionie w Sosnowcu podczas meczu mieliśmy zaszczyt gościć m.in. naszą byłą zawodniczkę Martę Mika oraz tradycyjnie Prezesa Podokręgu Sosnowiec Pana Józefa Grząbę i Selekcjonera złotych medalistek Mistrzostw Europy U-17 Pana Zbigniewa Witkowskiego.