Aktualności
#
wróć do listy
12 wrz
5 kolejka 2021/2022. Czarni Antrans Sosnowiec - Tarnovia Tarnów 11-0


CZARNI ANTRANS SOSNOWIEC - TARNOVIA TARNÓW 11:0 (3:0)
Bramki: Nikol Kaletka (17'), Martyna Wiankowska (39', 68', 72'), Wiktoria Kuciewicz (44'), Kinga Kozak (51'), Zofia Buszewska (66', 79'), Veronika Slukova (81', 85'), Kornelia Grosicka (83')


Protokół:
5 kolejka Ekstraligi kobiet sezon 2021/2022
11.09.2021, godz. 13:00, Sosnowiec, Al. Mireckiego
Sędziowały:  Katarzyna Lisiecka-Sęk (sędzia główna) oraz Olga Pietrzykowska i Sylwia Grygiel
Żółte kartki: brak
Pogoda: słonecznie, 28ºC
Widzów: ok. 300


CZARNI: Anna Szymańska, Dorota Hałatek (75' Kornelia Grosicka), Patricia Fischerova, Kinga Kozak (56' Veronika Slukova), Agnieszka Jędrzejewicz (46' Sanda Melesevic), Nikol Kaletka (64' Andrea Horvathova), Wiktoria Kuciewicz, Martyna Wiankowska, Nadia Stanovic, Olha Zubchyk (46' Daria Długokęcka), Zofia Buszewska
REZERWA: Martyna Małysa, Gabriela Kuczyńska
TRENER: Łukasz Wojtala

TARNOVIA: Anna Bałuszyńska (75' Aleksandra Kalita), Karolina Piwowarczyk, Gabriela Gębica, Julia Szostak, Aleksandra Skrzyniarz (80' Zofia Porada), Katarzyna Trytek (75' Paulina Wałaszek), Katarzyna Białoszewska (80'
Aleksandra Pleban), Klaudia Kubaszek, Kornelia Dudziak (55' Natalia Wzorek), Aniela Drwal, Katarzyna Włodarczyk
REZERWA: Gabriela Krawczyk, Gabriela Kusion
TRENER: Michał JarząbFot. Dariusz Koziorowski


Opis:
Totalną demolką zakończył się mecz 5 kolejki Ekstraligi kobiet w którym nasz zespół pokonał Tarnovię Tarnów aż 11-0! Pierwsza połowa meczu jednak nie zapowiadała aż tak okazałego zwycięstwa.
"Worek z bramkami" rozwiazała Nikol Kaletka w 17 minucie spotkania kiedy to mierzonym strzałem z rzutu wolnego pokonała bramkarkę przyjezdnych. Na drugiego gola licznie zebrani kibice musieli czekać aż do 39 minuty. Wtedy właśnie szybką akcję w polu karnym rozegrały Jędrzejewicz i Wiankowska i ta ostatnia mocnym strzałem ulokowała futbolówkę w siatce.
Jeszcze przed przerwą nasz zespół podwyższa wynik meczu na 3-0, a precyzyjnym strzałem popisała się w tej sytuacji Wiktoria Kuciewicz.
Po zmianie stron nastąpiło coś, czego chyba nikt na Stadionie im. Jana Ciszewskiego się nie spodziewał. Z każdą minutą meczu gra naszej drużyny mogła co raz bardziej się podobać. Piękne składne akcje przynosiły kolejne gole. Najpierw w 51 minucie Kinga Kozak wykorzystuje świetne prostopadłe podanie od Nikol Kaletki i w sytuacji "sam na sam" z Anną Bałuszyńską umieszcza piłkę strzałem przy lewym słupku. W 66 minucie Zofia Buszewska najlepiej odnajduje się w polu karnym po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i podwyższa stan meczu na 5-0.
Dwie minuty później Martyna Wiankowska uderzeniem z ostrego kąta daje szóstego gola, a w 72 minucie w sytuacji "sam na sam" z bramkarką kompletuje hat-tricka.
Ósmą bramkę oglądamy w 79 minucie, a autorką ponownie nasza obrończyni Zofia Buszewska. W 81 minucie na listę strzelczyń wpisuje się wprowadzona w drugiej połowie Veronika Slukova. W 83 minucie Kornelia Grosicka popisuje się przepięknym "wolejem" dając naszej drużynie dziesiątą bramkę, a w 85 minucie Veronika Slukova ustala wynik spotkania na 11-0!
Autor: Janusz DyszkowskiWróć do listy
24 wrz
Zapowiedź. TME UKS SMS Łódź - Czarni Antrans Sosnowiec
EKSTRALIGA "W sobotę Hit Ekstraligi"
zobacz więcej
23 wrz
Puchar Polski Śl.ZPN. MTS Knurów - Czarni II Sosnowiec 1-9
PUCHAR POLSKI "Rezerwy w Finale wojewódzkim!"
zobacz więcej
21 wrz
B-Klasa. Promień Strzemieszyce Małe - Czarni Sosnowiec 1-3
SENIORZY "Wyszarpana wygrana z Promieniem"
zobacz więcej

Historia
klubu

Kadra
Ekstraligi

Terminarz
spotkań

Galeria
zdjęć