3 liga. SWD II Wodzisław - Czarni II Sosnowiec 1-1

14.10.2018 godz. 11:00, Wodzisław, ul. Parkowa
Bramka: Roksana Kryspin (38') - Klaudia Tobiczyk (19')

CZARNI II: Izabela Sas - Paulina Czechowska, Zuzanna Fujarska (75' Zuzanna Zalewska), Daria Długokęcka, Jesica Godowska, Dominika Misztal, Marta Sroczyńska (77' Karolina Łuczkiewicz), Alicja Stolarczyk, Emilia Sułkowska, Klaudia Tobiczyk, Daria Woszkowska
REZERWA: Weronika Bielas, Nicol Perczak, julia Kowalczyk

SWD II: Martyna Jereczek - Natalia Miąsko, Julia Woźniak, Marlena Jaszyk, Aleksandra Krakowczyk, Wiktoria Marzec, Roksana Kryspin, Paulina Herzog, Aleksandra Piwowarczyk, Natalia Funikowska, Magdalena Kluczniok
REZERWA: brak
TRENER: Aleksandra Piwowarczyk

Opis:
Nasz zespół młodzieżowy zremisował w niedzielę w Wodzisławiu Śląskim z rezerwami drugoligowego SWD 1-1. Mecz stał na bardzo wysokim poziomie. Obie drużyny stworzyły ciekawe dla oka widowisko, które obfitowało w wiele składnych akcji ofensywnych oraz nieustepliwą walkę o zwycięstwo. Żadnej z drużyn nie udało się jednak strzelić zwycięskiego gola i mecz zakończył się sprawiedliwym podziałem punktów.

Wypowiedź po meczu:

Daria Polańska (Trener Czarni II Sosnowiec): "Pierwsze minuty SWD nas totalnie zgniotło i zepchnęło do defensywy. Jak już się obudziłyśmy to przejęłyśmy inicjatywę, zwłaszcza w środkowej strefie współpraca na linii Stolarczyk- Tobiczyk- Misztal wyglądała genialnie, czego efektem była bramka Tobiczyk po świetnej piłce prostopadłej Misztal. Wcześniej dobrą okazję miały m.in. Daria Długokęcka i Zuza Fujarska ale strzelałyśmy niecelnie lub w bramkarkę. Nie umiałyśmy przekuć przewagi w bramki. Dodam, że to nie był dzień sędziego i w obie strony mylił się na potęgę. Własnie po rzekomym faulu pod koniec pierwszej połowy tracimy bramkę po stałym fragmencie gry. Bramka do szatni!. W pierwszej połowie fantastycznie uratowała nas jeszcze Iza Sas po świetnej interwencji. Po przerwie pierwsze minuty należały znów do SWD, ale po kilku minutach odzyskałyśmy inicjatywę. Niestety, nie udało się zdobyć bramki mimo wielu sytuacji. Wodzisław też gościł kilka razy w naszym polu karnym, ale skutecznie interweniowały czy to Iza, czy to linia defensywna. Mecz stał na genialnym poziomie, w życiu nie powiedziałabym że to III liga kobiet. Dziewczyny do ostatniej sekundy walczyły o każdą piłkę i gryzły każdy centymetr trawy. W przedostatniej minucie meczu sędzia nie odgwizdał rzutu karnego po tym jak obrończyni z SWD odbiła piłkę ręka na wysokości głowy, No ale coż... ".

Autor: Janusz Dyszkowski