20 sie
3 kolejka Ekstraliga kobiet sezon 2017/2018

CZARNI SOSNOWIEC - UKS SMS ŁÓDŹ 2-2 (1-1)
Sosnowiec, Al. Mireckiego, 19 sierpnia 2016 godz. 15:00
Bramki: Dagmara Grad (5'), Patricia Hmirova (64') - Nikola Karczewska (19'), Daria Kurzawa (90')
Sędziowały: Elżbieta Faryniarz (główna), Alicja Pawlak, Dorota Dymek
Żółte kartki: Kamila Tkaczyk, Stanislava Liskova, Lucia Suskova - Katarzyna Konat
Czerwone kartka: Katarzyna Konat (58' - za drugą żółtą)
Pogoda: deszczowo, 23ºC
Widzów: ok. 80

CZARNI: Weronika Klimek - Julia Wycisk, Andrea Horvathova, Dagmara Grad, Kamila Tkaczyk (46' Karolina Wieczorek), Joanna Operskalska, Stanislava Liskova (80' Dorota Hałatek), Patricia Hmirova, Lucia Suskova, Patrycja Matla, Marta Cichosz
REZERWA: Anna Szymańska, Oliwia Cichy, Anna Maria Smidova, Petra Zdechovanova
TRENERZY: Grzegorz Majewski, Łukasz Wojtala

UKS SMS: Karolina Szulc - Magdalena Dragunowicz, Katarzyna Konat, Celina Chmal, Nikola Karczewska (80' Daria Kurzawa), Marzena Salamon (60' Kinga Molenda), Kasandra Parczewska, Martyna Wiankowska (90+2' Anna Wesołowska), Monika Walak (70' Klaudia Jedlińska), Olha Zubchyk (85' Maja Osińska), Alona Kovtun
REZERWA: Magdalena Samiec
TRENER: Marek Chojnacki

Opis:
Wciąż nie mają szczęścia do zespołu z Łodzi nasze piłkarki. Kolejny pojedynek w którym nasz zespół osiąga przewagę nad tym rywalem i kolejny raz nie udaje się zwyciężyć! Zaczęło się bardzo dobrze bo już w 5 minucie Dagmara Grad daje naszej drużynie prowadzenie wykańczając bardzo dobre dośrodkowanie Patrycji Matli z rzutu rożnego. Rywalki ruszają do odrabiania strat, a nasze Panie dążą do podwyższenia wyniku. Oglądamy ciekawe i zacięte widowisko. Nadchodzi jednak 19 minuta kiedy to przyjezdne wyrównują wykorzystując błąd naszej defensywy. Do końca pierwszej części oglądamy wyrównany pojedynek.
Po zmianie stron nasz zespół już całkowicie dominuje na boisku i wydawało się, że kwestią czasu są kolejne gole. Sprawę ułatwia nam Katarzyna Konat, która w 58 minucie opuszcza boisko za sprawą drugiej żółtej i w efekcie czerwonej kartki. W 64 minucie wreszcie obejmujemy prowadzenie za sprawą Patricii Hmirovej. To jednak za mało i nasz zespół dąży do strzelenia następnych bramek, niestety kolejne akcje wciąż nie przynoszą skutku. Czarne marnują wiele dogodnych sytuacji w których brakuje im szczęścia pod bramką rywalek, a jak stare powiedzenie mówi: "niewykorzystane sytuacje lubią się mścić", to tak też się stało w 90 minucie tego meczu, kiedy to niezdecydowanie naszej defensywy natychmiast wykorzystują rywalki i osiągają upragniony remis. Tak jak przed tygodniem tracimy kolejne dwa punkty w meczu w którym dominujemy nad rywalem. Mecz kończy się remisem 2-2!

Opinie po meczu:

Łukasz Wojtala: (Czarni Sosnowiec): "Mecz rozpoczęliśmy od bardzo mocnego uderzenia. Już w 5 minucie zdobyliśmy bramkę po stałym fragmencie gry, nasze zawodniczki bardzo dobrze realizowały założenia taktyczne i nakreślony plan w tym meczu, niestety nie do końcowego gwizdka. Było widać, pełne zaangażowanie i wolę zwycięstwa w naszym zespole, na pewno zabrakło zimnej krwi w wykończeniu wielu sytuacji. Niestety, zdarzyły się błędy, dwa bardzo groźne w defensywie z czego jeden udało się naprawić i wyjść ponownie na prowadzenie. Niestety po drugim błędzie już na odpowiedz z naszej strony brakło czasu i mecz zakończył się remisem. Teraz musimy usiąść przeanalizować ten mecz, wyciągnąć wnioski i jak najszybciej o nim już zapomnieć. Ciężko przepracować kolejny tydzień i jechać po komplet punktów do Szczecina"

Dagmara Grad (Czarni Sosnowiec): "Mecz z Łodzią to kolejne spotkanie, w którym kontrolujemy jego przebieg, stwarzamy sobie sytuacje bramkowe i brakuje nam zimnej krwi przy ich wykorzystaniu. Powinnyśmy rozstrzygnąć ten pojedynek na swoją korzyść, a kolejny raz uciekają nam punkty, które mogą okazać się bardzo cenne. Nie możemy jednak długo przeżywać, bo gramy dobrą piłkę. Jesteśmy na dobrej drodze i dalej będziemy walczyć"

Magdalena Dragunowicz (UKS SMS łódź): "Mecz z obu stron na pewno fajnie wyglądał, była ostra rywalizacja. Po stracie jednej zawodniczki było nam bardzo ciężko ale mądrze się broniłyśmy i w ostatnich minutach zdołałyśmy wyrównać. Bardzo dziękuję całej drużynie za transparent, który zrobili dla mnie, bardzo dziękuję wam i cieszę się, że mogłam grać w tak mega fajnym klubie ja KKS Czarni Sosnowiec"

Autor: Janusz Dyszkowski