19 sie
3 kolejka Czarni Sosnowiec - Mitech Żywiec 3-1

18.08.2018 godz. 11:00, Sosnowiec,  Al. Mireckiego 31
CZARNI SOSNOWIEC - MITECH ŻYWIEC 3:1 (1:0)
Bramki: Martyna Wiankowska (7', 87'), Patricia Fischerova (68') - Renata Warunek (90' +3)

Protokół:
Sędziowały: Magdalena Figura-Łyżwa (sędzia główna) oraz Agnieszka Bobowska i
Żółte kartki: Julia Wycisk, Dżesika Jaszek
Pogoda: pochmurnie, 28ºC
Widzów: ok. 280

CZARNI: Anna Szymańska - Dagmara Grad (88' Oliwia Ogierman), Patricia Fischerova, Julia Wycisk,  Joanna Operskalska, Andrea Horvathova, Paulina Zawiślak (46' Karolina Wieczorek), Patrycja Matla,  Patricia Hmirova, Dżesika Jaszek, Martyna Wiankowska
REZERWA: Martyna Małysa, Joanna Węcławek
TRENER: Grzegorz Majewski

MITECH: Aleksandra Komosa - Stanislava Liskova (46' Ewelina Prokop), Żaneta Zeman, Maja Stopka (55' Anna Maria Smidova), Patrycja Rżany, Dominika Sykorova (75' Dominika Sykorova), Patrycja Biegun, Magdalena Matyja, Katarzyna Wnuk, Petra Zdechovanova, Magdalena Chrzanowska (88' Zuzanna Seńkow)
REZERWA: Iwona Dannheisig, Kamila Ferfecka
TRENER: Robert Sołtysek

Opis:
Kolejne przekonujące zwycięstwo odniosły podopieczne Grzegorza Majewskiego w Ekstralidze kobiet. Nasz zespół w derbowym pojedynku zdominował rywalki, choć trzeba przyznać, że zdobywanie goli przychodziło naszej drużynie niezwykle trudno przez ambitną postawę zespołu przyjezdnych. Zaczęło się ładnie i przyjemnie bo już w 7 minucie prowadzenie naszej drużynie dała bardzo aktywna w tym meczu Martyna Wiankowska. Naszej nowej pomocniczce chyba coraz bardziej podoba się w Sosnowcu bo z meczu na mecz prezentuje lepszą formę. Niestety, mimo wielu okazji, była to jedyna bramka w pierwszej części meczu. Po zmianie stron obraz gry nie zmienił się. Czarne wciąż atakowały i dominowały, jednak świetnie zorganizowany w obronie był zespół przyjezdnych ze wspaniałą tego dnia bramkarką Aleksandrą Komosa na czele. Dopiero w 68 minucie Czarne znalazły skuteczną receptę na oszukanie szczelnego bloku defensywnego przyjezdnych. Patricia Hmirova idealnie zagrywa z rzutu rożnego wprost na głowę Patricii Fischerovej, a ta kolejny raz w tym sezonie wykorzystuje stały fragment gry zdobywając swojego trzeciego gola na starcie rozgrywek.
W 85 minucie ma miejsce faul w polu karnym na Patricii Hmirovej, sama poszkodowana postanowiła wymierzyć karę jednak trafia w poprzeczkę bramki strzeżonej przez Aleksandrę Komosa. Minutę później akcja Czarnych przynosi jednak kolejnego gola. Autorką ponownie Martyna Wiankowska. Gdy wydawało się już, że ten mecz zakończy się łatwo i przyjemnie, dała o sobie znać Renata Warunek, która przypomniała sobie piękne lata spędzone w Sosnowcu i do swojego pokaźnego dorobku bramkowego dołożyła gola w 93 minucie meczu dając honorowe trafienie swojej drużynie i przerywając tym samym wspaniałą passę naszego zespołu bez straconej bramki. Mecz kończy się zasłużonym zwycięstwem 3-1 dla Czarnych, a na słowa uznania zasługuje znakomita postawa w tym meczu trójki sędziowskiej z Panią Magdaleną Figura-Łyżwa na czele!

Autor: Janusz Dyszkowski