Aktualności
#
wróć do listy
10 cze
27 kolejka Czarni Sosnowiec - AZS PWSZ Wałbrzych 4-1


27. kolejka Ekstraliga kobiet, sezon 2018/2019
08.06.2019 godz. 16:00, Sosnowiec, Al. Mireckiego
CZARNI SOSNOWIEC - AZS PWSZ WAŁBRZYCH 4:1 (3:1)
Bramki: Martyna Wiankowska (18'), Marta Cichosz (37', 63'), Joanna Operskalska (45'-k.) - Klaudia Fabova (16')


Protokół:
Sędziowały:  Anna Adamska (sędzia główna) oraz Angelika Nowak i Martyna Kozieł
Żółte kartki: Andrea Horvathova, Marta Cichosz, Martyna Wiankowska - Katarzyna Rozmus, Klaudia Fabova
Pogoda: słonecznie, 30ºC
Widzów: ok. 450

CZARNI: Anna Szymańska (63' Martyna Małysa), Joanna Operskalska, Patricia Fischerova, Dagmara Grad, Andrea Horvathova, Patrycja Matla (46'  Dżesika Jaszek), Lucia Suskova (73' Dorota Hałatek), Patricia Hmirova, Marta Cichosz (85' Klaudia Tobiczyk), Julia Wycisk (77' Daria Długokęcka), Martyna Wiankowska
REZERWA: Martyna Małysa, Joanna Węcławek, Oliwia Ogierman
TRENER: Grzegorz Majewski

AZS PWSZ: Jagoda Sapor, Małgorzata Mesjasz, Klaudia Fabova, Monika Kędzierska, Jessica Pluta, Klaudia Miłek, Oliwia Rapacka, Karolina Ostrowska, Julita Głąb, Jagoda Szewczuk, Katarzyna  Rozmus
REZERWA: Dominika Głowacka, Anna Rędzia, Marcjanna Zawadzka, Julia Kowalczyk
TRENER: Kamil JasińskiFot. Dariusz Koziorowski


Opis:
Zwycięstwem zakończyły ekstraligowy sezon piłkarki Czarnych Sosnowiec. Nasza drużyna wysoko pokonała sąsiadujący w tabeli AZS PWSZ Wałbrzych 4-1. Nie wynik był jednak najważniejszy w tym meczu, a godne pożegnanie dwóch naszych wybitnych piłkarek Joanny Operskalskiej i Marty Cichosz. Emocje w tym spotkaniu zaczęły się szybko bo już w 16 minucie meczu Klaudia Fabova daje przyjezdnym prowadzenie. Rywalki cieszą się jednak z niego bardzo krótko, bo już dwie minuty później Martyna Wiankowska wyrównuje stan meczu.
W 37 minucie Marta Cichosz wykorzystuje błąd obrończyni gości i uzyskuje dla naszej drużyny prowadzenie. Jeszcze przed przerwą w polu karnym faulowana zostaje Joanna Operskalska, która chwilę później sama wymierza sprawiedliwość podwyższając wynik meczu na 3-1.
Po zmianie stron zespół Czarnych wciąż jest stroną dominującą co dokumentuje w 63 minucie, gdy po raz drugi w tym meczu na listę strzelców wpisuje się Marta Cichosz. Czarne zasłużenie zwyciężają 4-1 kończąc w dobrych nastrojach udany sezon 2018/2019 w Ekstralidze kobiet.
Po meczu nasz zespół odebrał brązowe medale z rąk legendarnego Prezesa Zagłębia Sosnowiec Leszka Baczyńskiego. Złote medale powędrowały drugi rok z rzędu do Górnika Łęczna, czego serdecznie GRATULUJEMY!!!Autor: Janusz Dyszkowski

Wróć do listy
13 wrz
Zapowiedź. Mecze Kadetek i U-15
AKADEMIA "W niedzielę grają Kadetki i U-15"
zobacz więcej
12 wrz
Zapowiedź. Czarni Sosnowiec - AZS Wrocław
EKSTRALIGA "Z Wrocławiem w szóstej kolejce"
zobacz więcej
12 wrz
2 kolejka Czarni Sosnowiec - Górnik Łęczna 1-2
EKSTRALIGA "Niezasłużona porażka"
zobacz więcej

Historia
klubu

Kadra
Ekstraligi

Terminarz
spotkań

Galeria
zdjęć