Aktualności
#
wróć do listy
02 cze
26 kolejka Górnik Łęczna - Czarni Sosnowiec 4-1

26. kolejka Ekstraliga kobiet, sezon 2018/2019
01.06.2019 godz. 16:00, Parczew, ul. Jana Pawła II
GÓRNIK ŁĘCZNA - CZARNI SOSNOWIEC  4:1 (1:1)
Bramki: Weronika Zawistowska (42'), Dominika Grabowska (61', 79'), Emilia Zdunek (76'), Marta Cichosz (13')


Protokół:
Sędziowały:  Ewa Żyła (sędzia główna) oraz Anna Wieczorek, Alicja Pawlak
Żółte kartki: Gabriela Grzywińska, Patrycja Balcerzak - Dagmara Grad
Pogoda: słonecznie, 25ºC
Widzów: ok. 200


CZARNI: Anna Szymańska, Joanna Operskalska, Patricia Fischerova, Dagmara Grad, Andrea Horvathova, Patrycja Matla, Lucia Suskova (83' Dorota Hałatek), Patricia Hmirova, Marta Cichosz, Julia Wycisk (60' Dżesika Jaszek), Martyna Wiankowska
REZERWA: Martyna Małysa, Joanna Węcławek, Maja Osińska
TRENER: Grzegorz Majewski

GÓRNIK: Klaudia Kowalska, Gabriela Grzywińska, Natasza Górnicka, Ewelina Kamczyk (90' Patrycja Rogalska), Weronika Zawistowska (55' Krystyna Sikora), Emilia Zdunek (77' Alicja Materek), Patrycja Balcerzak, Alicja Dyguś, Sylwia Matysik, Dominika Grabowska (87' Weronika Kłoda), Małgorzata Grec
REZERWA: Monika Walaszek, Iga Karpińska, Kamila Osajkowska
TRENER: Piotr Mazurkiewicz


Fot. Mariola Panasiuk/Górnik ŁęcznaOpis:
W przedostatniej kolejce Ekstraligi kobiet w sezonie 2018/2019 zespół Czarnych Sosnowiec przegrał na wyjeździe z Górnikiem Łęczna 1-4 i stracił szanse na mistrzostwo Polski. Nasza drużyna musi się zadowolić brązowym medalem na koniec rozgrywek.
Zaczęło się znakomicie bo już w 13 minucie do bramki rywalek trafiła Marta Cichosz. Wszystko przebiegało zgodnie z planem, nasz zespół lepiej prezentował się od rywalek i kolejne bramki wydawały się być kwestią czasu. W 38 minucie znakomitą szansę na podwyższenie wyniku miała Marta Cichosz, jednak jej strzał obroniła Klaudia Kowalska. W 42 minucie gospodynie wyprowadzają zabójczą kontrę i za sprawą Weroniki Zawistowskiej wyrównują stan meczu.
Po zmianie stron na boisku panował już zespół gospodyń. Podopieczne Piotra Mazurkiewicza przejęły inicjatywę i wypunktowały naszą drużynę. Najpierw w 61 minucie prowadzenie gospodyniom daje Dominika Grabowska, która wykończyła znakomite dośrodkowanie Krystyny Sikory. Na 3-1 w 76 minucie podwyższa Emilia Zdunek, a wynik meczu trzy minuty później ustala Dominika Grabowska. Nasz zespół do ostatnich minut spotkania ambitnie walczył o zmianę wyniku, niestety tego dnia nic już więcej nie byliśmy w stanie zrobić bardzo dobrze dysponowanej ekipie aktualnego Mistrza Polski. Gratulujemy Górnikowi i życzymy udanej obrony tytułu!

Autor: Janusz Dyszkowski
Wróć do listy
13 wrz
Zapowiedź. Mecze Kadetek i U-15
AKADEMIA "W niedzielę grają Kadetki i U-15"
zobacz więcej
12 wrz
Zapowiedź. Czarni Sosnowiec - AZS Wrocław
EKSTRALIGA "Z Wrocławiem w szóstej kolejce"
zobacz więcej
12 wrz
2 kolejka Czarni Sosnowiec - Górnik Łęczna 1-2
EKSTRALIGA "Niezasłużona porażka"
zobacz więcej

Historia
klubu

Kadra
Ekstraligi

Terminarz
spotkań

Galeria
zdjęć