Bramki: Lucia Suskova (43'), Patricia Hmirova (76')
Sędziowały: Anna Adamska (główna) oraz Paulina Erbel i Martyna Kozieł
Żółte kartki:  Sylwia Matysik, Dżesika Jaszek - Joanna Operskalska, Andrea Horvathova

GÓRNIK: Anna Palińska - Weronika Zawistowska (46' Weronika Kłoda), Sylwia Matysik, Patrycja Rogalska, Ana Jelencić (42' Alicja Materek), Dżesika Jaszek, Agnieszka Jędrzejewicz (82' Iga Karpińska), Agata Guściora, Gabriela Grzywińska, Ewelina Kamczyk, Emilia Zdunek
REZERWA: Klaudia Kowalska, Helena Trofimiuk

CZARNI: Anna Szymańska - Petra Zdechovanova (89' Anna Maria Smidova), Julia Wycisk, Andrea Horvathova, Patricia Fischerova, Dagmara Grad, Patrycja Matla, Lucia Suskova (85' Karolina Wieczorek), Joanna Operskalska, Patricia Hmirova, Marta Cichosz
REZERWA: Stanislava Liskova, Oliwia Cichy
TRENERZY: Grzegorz Majewski, Łukasz Wojtala

Opis:
Walczące o wicemistrzostwo Polski piłkarki Czarnych Sosnowiec pokonały na wyjeździe Górnik Łęczna 2-0! Początek meczu poprzedziło wykonanie szpaleru piłkarskiego przez nasz zespół dla zawodniczek Górnika Łęczna, które w tym sezonie okazały się najlepsze w Ekstralidze i wywalczyły mistrzostwo Polski. Godne zachowanie naszych piłkarek spotkało sie z oklaskami zebranej widowni. Po pierwszym gwizdku na boisku trwała już jednak zażarta walka o zwycięstwo. Pierwsze minuty należą do "Górniczek", które chciały narzucić swój styl gry. Po dobrej akcji Dżesiki Jaszek strzał Eweliny Kamczyk pewnie broni Anna Szymańska.
Naszej drużynie szybko udaje się odeprzeć ataki rywalek i powoli inicjatywa zaczynała być po naszej stronie. W 6 minucie dobra akcja naszego zespołu mogła zakończyć się golem jednak zmierzajacy do bramki strzał Lucii Suskovej odbija się od pleców Agaty Guściory i wychodzi na aut. W odpowiedzi dwie minuty później bardzo groźna akcja Górnika, Ewelina Kamczyk strzela ale broni Anna Szymańska. W 19 minucie Suskova po raz drugi staje przed szansą strzelenia gola jednak po jej uderzeniu futbolówka odbija się od nogi obrończyni i wychodzi w aut. Dobra aktywność Lucii zostaje jednak nagrodzona w 43 minucie. Znakomitą akcję prawą stroną boiska przeprowadza Petra Zdechovanova, ogrywa w polu karnym cztery rywalki i wycofuje do nadbiegajacej Lucii Suskovej, a ta pakuję piłkę do siatki obok interweniującej Anny Palińskiej. Szał radości w naszych szeregach!
Gospodynie rzucają się do odrabiania strat jednak w tej części meczu wynik nie ulega już zmianie.
Druga połowa meczu rozpoczyna się ataków Czarnych. W 49 i 51 minucie nasz zespół przeprowadza dwie dobre akcje jednak pewnie broni Anna Palińska. W 60 minucie powinno być 2-0 dla naszego zespołu jednak po dograniu Lucii Suskovej Marta Cichosz pudłuje w dogodnej sytuacji. Po tej sytuacji nasępuje absolutna dominacja gospodyń, które zepchnęły nasz zespół do głebokiej defensywy.
W 67 minucie Górnik strzela bramkę po bardzo dobrej akcji zespołowej, ale wcześniej zostaje odgwizdana pozycja "spalona" napastniczki gospodyń. W 72 minucie przepiękny strzał Gabrieli Grzywińskiej z rzutu wolnego trafia w poprzeczkę, a dobitkę Sylwii Matysik broni Anna Szymańska. Mieliśmy mnóstwo szczęścia w tej sytuacji. Chwilę później Sylwia Matysik ponownie pudłuje w dogodnej sytuacji. W 76 minucie znakomita kontra naszej drużyny. Patrycja Matla zagrywa do Patricii Hmirovej, która zwodem omija Agatę Guściorę, a następnie oddaje fantastyczny strzał z około 20 metrów, który ląduje w bramce Anny Palińskiej! 2-0 dla Czanych!! Takim wynikiem kończy się mecz. Po bardzo dobrym widowisku Czarne pokonują na wyjeździe Górnik Łęczna i wciąż pozostają z szansami na srebrny medal Mistrzostw Polski!!

Autor: Janusz Dyszkowski