25 kolejka Ekstraliga kobiet

CZARNI SOSNOWIEC – MEDYK KONIN 1-1 (1-1)
13 maja 2017, godz. 13:00, Sosnowiec, Al. Mireckiego
Bramki: Kamila Tkaczyk (21’) – Paulina Dudek  (5’)

Sędziowie: Justyna Naklicka (Sędzia główna) oraz Sabina Czarnecka i Ewelina Cygan
Żółte kartki: Nikol Kaletka, Anna Maria Smidova, Joanna Operskalska – Paulina Dudek, Sandra Sałata, Aleksandra Sikora
Czerwona kartka: Nikol Kaletka (87’ – za drugą żółtą)

Pogoda: słonecznie, 22ºC

Widzów: ok. 200

CZARNI: Weronika Klimek – Joanna Operskalska, Karolina Wieczorek, Magdalena Dragunowicz, Paulina Zawiślak, Patrycja Matla, Kamila Tkaczyk (90’ Natalia Frączak), Anna Maria Smidova, Oliwia Cichy (65’ Dominika Zabiegała), Nikol Kaletka, Stanislava Liskova (90’ Urszula Bydlińska)
REZERWA: Julia Wycisk, Marta Mika, Patricia Fischerova, Patrycja Sakłak
TRENERZY: Grzegorz Majewski, Łukasz Wojtala

MEDYK: Anna Szymańska (90’ Monika Sowalska) – Maria Ficzay, Dagmara Grad, Radoslava Slavcheva, Aleksandra Sikora, Paulina Dudek, Agata Guściora, Sandra Sałata, Nastassia Shuppo 946' Anastasiya Kharlanava), Lilyana Kostova, Anna Gawrońska,
REZERWA: Klaudia Olejniczak, Weronika Helińska, Klaudia Łasicka
TRENER: Roman Jaszczak

Opis:
13 maja godzina 13….   Te dwie trzynastki okazały się pechowe dla Mistrzyń Polski i mimo iż rozegrały bardzo dobry ambitny mecz to straciły punkty w Sosnowcu, ponieważ nasze dziewczyny okazały się równie zdeterminowane, a do tego zaprezentowały znakomitą dyscyplinę taktyczną dzięki której osiągnęły zamierzony cel jakim było uniknięcie porażki w meczu z wyżej notowanym rywalem.
Mecz stał na bardzo wysokim poziomie i wzbudził wśród jego uczestników wiele emocji, a w końcówce nawet kontrowersji, niepotrzebnych kontrowersji. Ale po kolei…
Na początku meczu bardzo mocno uderzyły przyjezdne i już w piątej minucie objęły prowadzenie po pięknej bramce Pauliny Dudek. To trafienie dodało „skrzydeł” drużynie aktualnych Mistrzyń Polski, które zaczęły szturmować bramkę Czarnych. Na szczęście świetnie spisywał się kierowany przez Joannę Operskalską blok defensywny wraz z bramkarką Weroniką Klimek. Nasz zespół przetrwał ataki, a następnie sam zadał decydujący cios. W 21 minucie dobrze bity rzut rożny trafia na głowę zamykającej akcję Kamili Tkaczyk, która nie daje najmniejszych szans  reprezentacyjnej bramkarce Annie Szymańskiej. 1-1!! i szał radości na ławce rezerwowych oraz na trybunach. Od tego momentu mecz stał się niezwykle zacięty, a wspaniałe piłkarki jednego i drugiego zespołu pokazały dobitnie wszystkim dlaczego warto chodzić na mecze Ekstraligi kobiet!
Mimo kilku bardzo dobrych okazji z jednej jak i z drugiej strony wynik do przerwy nie uległ zmianie.
Druga część spotkania to już bezwzględny bój o zwycięstwo po obu stronach. Mistrzynie nie przyzwyczajone do tracenia punktów za wszelką cenę chcą rozstrzygnąć wynik na swoją korzyść, osłabione wieloma kontuzjami  Czarne ani myślą o porażce i nie dają za wygraną rywalkom. Mecz staje się niezwykle zacięty, emocjonujący, a momentami  brutalny. Aż pięć żółtych i jedną czerwoną kartkę oglądamy w ostatnich 30 minutach meczu, niestety emocje te udzielają się również obu trenerom, którzy zostają wyproszeni na trybuny. Kibice szaleją na trybunach, a zawodniczki toczą zażartą walkę o „pełną pulę”, w doliczonym czasie gry na płycie boiska pojawia się….  karetka pogotowia!
Bramkarka gości Anna Szymańska ucierpiała poważnie w starciu z rozpędzoną Kamilą Tkaczyk i po interwencji służby zdrowia zapadła decyzja o odwiezieniu jej do szpitala. W samej końcówce o dużym szczęściu mogą mówić gospodynie, gdyż sędzia główna nie odgwizduje zagrania ręką w polu karnym naszej zawodniczki (czy słusznie? Opinie są różne, wciąż analizujemy zapis filmowy)
Spotkanie ostatecznie kończy się w 103 minucie wynikiem 1-1, który w żadnym wypadku nie satysfakcjonuje „Medyczek”,  za to nasz zespół przyjmuje go z wielkim zadowoleniem ponieważ dzięki niemu nasz zespół udowadnia swoją wartość, a do tego wciąż pozostajemy w walce o brązowy medal…

Autor: Janusz Dyszkowski