2 kolejka Czarni Sosnowiec - Górnik Łęczna 1-2

Bramki: Dżesika Jaszek (16') - Ewelina Kamczyk (4', 39'-karny)

Protokół:
2 kolejka Ekstraliga kobiet (zaległa)
11.09.2019, godz. 16:00, Sosnowiec, Al. Mireckiego
Sędziowały:  Ewa Żyła (sędzia główna) oraz asystentki Anna Wieczorek i Anna Synówka
Żółte kartki: Andrea Horvathova, Patricia Fischerova, Dżesika Jaszek, Weronika Zawistowska, Grzegorz Majewski, Krzysztof Lubiatowski - Natasza Górnicka, Nikola Karczewska, Patricia Hmirova, Alona Kovtun
Pogoda: słonecznie, 20ºC
Widzów: ok. 120

CZARNI: Anna Szymańska, Dorota Hałatek, Patricia Fischerova, Dagmara Grad, Julia Wycisk, Wiktoria Kuciewicz (65' Karolina Wieczorek), Weronika Zawistowska, Katarzyna Daleszczyk, Andrea Horvathova, Martyna Wiankowska, Dżesika Jaszek
REZERWA: Martyna Małysa, Izabela Sas, Paulina Czechowska, Kamila Fuchs, Lucia Suskova
TRENER: Sebastian Stemplewski

GÓRNIK: Anna Palińska, Natasza Górnicka, Ewelina Kamczyk, Nikola Karczewska, Patricia Hmirova, Alicja Dyguś (80' Kinga Niedbała), Sylwia Matysik, Dominika Grabowska (57' Nataliia Hryb), Małgorzata Grec, Alona Kovtun, Klaudia Lefeld (75' Agnieszka Jędrzejewicz)
REZERWA: Danuta Paturaj, Maja Osińska, Weronika Kłoda, Anna Zając
TRENER: Piotr Mazurkiewicz

Opis:
W hitowym zaległym spotkaniu 2 kolejki Ekstraligi kobiet zespół Czarnych Sosnowiec uległ na własnym Stadionie drużynie Górnika Łęczna 1-2. Mecz rozstrzygnął się w pierwszej połowie spotkania.
Już w 4 minucie strzał zza pola karnego Eweliny Kamczyk znalazł drogę do siatki obok interweniującej Anny Szymańskiej. Wyrównanie padło już w 16 minucie kiedy to na rajd w polu karnym zdecydowała się Weronika Zawistowska, nasza zawodniczka wręcz ośmieszyła defensywę rywalek po czym dograła futbolówkę do Dżesiki Jaszek, a ta w sobie tylko znany sposób skierowała ją do bramki "górniczek".
Rozstrzygnięcie miało miejsce w 39 minucie kiedy to w naszym polu karnym faulowana zostaje zawodniczka przyjezdnych. Z jedenastego metra pewnie trafia Ewelina kamczyk zapewniając swojej drużynie komplet punktów.
Po zmianie stron trwała zażarta walka o każdy centymetr boiska. Emocji nie brakowało. Posypały się również niepotrzebne żółte kartki. Czarne dążyły do wyrównania i bez wątpienia na nie zasługiwały jednak tego dnia dobrze spisywała się defensywa Mistrzyń Polski. Górnik również stwarzał bardzo dobre okazje do podwyższenia wyniku jednak niezwykle szczelna była nasza defensywa, w której brylowały Andrea Horvathova i Patricia Fischerova.

Przed meczem miało miejsce symboliczne pożegnanie naszej byłej zawodniczki Patricii Hmirovej. Na ogrodzeniu znalazł miejsce również stosowny transparent. Dziękujemy Patricia za wszystko i życzymy kolejnych sukcesów w barwach Górnika!

Autor: Janusz Dyszkowski