Aktualności
#
wróć do listy
15 kwi
19 kolejka Czarni Sosnowiec - UKS SMS Łódź 4-0

19. kolejka Ekstraliga kobiet, sezon 2018/2019
14.04.2019 godz. 13:00, Sosnowiec, Al. Mireckiego
CZARNI SOSNOWIEC - UKS SMS ŁÓDŹ 4:0 (2:0)
Bramki: Patricia Hmirova (6', 49'), Dżesika Jaszek (10', 63')

Protokół:
Sędziowały:  Ewa Walczyńska (sędzia główna) oraz Agnieszka Bobowska i Angelika Nowak
Żółte kartki: Kinga Molenda
Pogoda: słonecznie, 14ºC
Widzów: ok. 200


CZARNI: Anna Szymańska, Joanna Operskalska (70' Dorota Hałatek), Andrea Horvathova, Patricia Fischerova, Patrycja Matla (83' Lucia Suskova), Dżesika Jaszek, Karolina Wieczorek (60' Julia Wycisk), Patricia Hmirova, Dagmara Grad, Marta Cichosz (78' Joanna Węcławek), Martyna Wiankowska
REZERWA: Martyna Małysa, Daria Długokęcka, Maja Osińska
TRENER: Grzegorz Majewski

UKS SMS: Danuta Paturaj, Magdalena Dragunowicz, Maria Zbyrad, Nikola Karczewska (72' Paulina Filipczak), Anita Turkiewicz (55' Agnieszka Glinka), Daria Kurzawa (67' Klaudia Jedlińska), Yurina Enjo, Kasandra Parczewska, Kinga Molenda, Olha Zubchyk (55' Julia Mordel), Alicja Sokołowska
REZERWA: Oliwia Szperkowska, Adrianna Achcińska
TRENER: Marek Chojnacki


Fot. Jerzy Wydmański


Opis:
Wysokim zwycięstwem zakończył się mecz dziewiętnastej kolejki Ekstraligi kobiet w którym nasz zespół pokonał UKS SMS Łódź aż 4-0! Podopieczne Marka Chojnackiego zawsze były dla naszego zespołu niewygodnym rywalem jednak tym razem nasze dziewczyny absolutnie zdominowały rywalki odnosząc zasłużone zwycięstwo. Koncert gry naszego zespołu zaczął się już w 6 minucie kiedy to Patricia Hmirova płaskim strzałem przy dłuższym słupku pokonuje Danutę Paturaj. Jeszcze nie do końca opadła euforia na trybunach, a już nasi kibice cieszyli się z drugiego trafienia, którego autorką okazała się Dżesika Jaszek. Do końca pierwszej części meczu wynik nie uległ już zmianie mimo kilku dogodnych sytuacji po obu stronach, najlepszą stworzyły Marta Cichosz i Martyna Wiankowska lecz niestety bardzo dobrze prowadząca zawody sędzia Ewa Walczyńska odgwizdała sytuację spaloną. Tuż po zmianie stron Patricia Hmirova podwyższa na 3-0 zaskakując bramkarke przyjezdnych strzałem przy krótszym słupku. W 63 minucie wynik meczu ustala Dżesika Jaszek po której strzale Dauta Paturaj popełnia błąd przepuszczajac futbolówkę miedzy nogami. W końcówce spotkania "łodzianki" miały okazję na zmniejszenie strat jednak fantastyczną interwencją popisała się Anna Szymańska zachowując tym samym w tym meczu czyste konto.
W niedzielnym spotkaniu po sześciomiesięcznej przerwie powróciła do gry w Ekstralidze Julia Wycisk, natomiast aż po dziesięciu miesiącach przerwy mogliśmy zobaczyć na boisku Lucię Suskovą.
W środę naszą drużynę czeka kolejny mecz ligowy. Tym razem podopieczne Grzegorza Majewskiego wyjeżdżają do Katowic, gdzie na Stadionie Podlesianki Katowice przyjdzie nam zmierzyć się z GKS Katowice.


Minuta po minucie - Relacja Kamila Rodka:

Pogoda w dniu dzisiejszym dopisała, słoneczne popołudnie z chłodnym wiaterkiem. Znaki na niebie już przed rozpoczęciem spotkania pokazywały, że będzie to naprawdę spektakularny mecz warty obejrzenia. Na stadionie pojawiło około 200 osób.

1’ – Pierwszy gwizdek sędzi i rozpoczynamy widowisko. UKS SMS Łódź w niebieskich trykotach rozpoczyna pierwsza połowę przeciwko KKS Czarni Sosnowiec (białe stroje).
4’ – Próba pierwszej akcji w wykonaniu UKS zakończona niepowodzeniem, przerwana akcja przez obronę zespołu z Sosnowca.
6-7’ – Wykop Anny Szymańskiej w stronę koleżanek z zespołu rozpoczął zabójczy atak. Dziewczyny wykonały jeszcze dwa podania i ostateczne słowo należało do Patrici Hmirovej, która bez żadnych problemów pokonała bramkarkę UKS SMS Łódź będąc z nią w okazji sam na sam. 1:0 dla KKS Czarni Sosnowiec!
10’ – Dziewczyny z Sosnowca nie zwalniały tempa. Jedno podanie  przez całe boisko zaskoczyło zawodniczki UKS, które przyjęła Dżesika Jaszek dryblując zawodniczki na lewym skrzydle. Będąc w polu karnym z lewej strony oddała strzał po długim słupku i mamy już 2:0 dla Czarnych!
14’ – Po stracie drugiej bramki widać było frustrację u dziewczyn z Łodzi. Niestety złość nie pomagała im w rozpracowaniu obrony, czy nawet pomocy drużyny z Sosnowca.
20-30’ – Mecz toczył się w środkowej strefie boiska. Po szybkich dwóch bramkach Sosnowiczanki uspokoiły grę i rozgrywały piłkę w środku pola wyczekując na błędy swoich rywalek, które zwiększały swój pressing z każdą minutą.
32’ – W pierwszej połowa KKS Czarnych Sosnowiec mógł prowadzić już 3:0 po kolejnej bramce. Niestety sędzia odgwizdała spalonego i bramka nie została uznana.
35’-45’ – Nieskuteczny pressing drużyny z Łodzi. KKS blokuje dostęp do bramki Anny Szymańskiej przez resztę spotkania. Dziewczyny schodzą z uśmiechami na twarzy z pewnym wynikiem na „tablicy” 2:0.
45’ – Drugą połowę rozpoczyna KKS Czarni Sosnowiec.
48’-49’ – Długo nie musieliśmy czekać na kolejną bramkę dziewczyn. Po udanym przejęciu ze strony UKS ich wybicie ze swojego pola karnego nie należało na najlepszych. Piłka trafiła prosto pod nogi Patricii Hmirovej, która nie marnuje takich prezentów strzał i bramkarka musi wyjmować piłkę z siatki już po raz trzeci w tym spotkaniu.
50’-58’ – Zawodniczki UKS podwoiły pressing po stracie kolejnej bramki. KKS nie przejął się tym i rozgrywał spokojnie piłkę na środku boiska wyczekując na kolejne błędy i możliwość stworzenia kontry.
58’ – Pierwsza zmiana w zespole gości
58’-63’ – Mecz totalnie zdominowany przez drużynę z Sosnowca. Posiadanie piłki około 65% w wykonaniu KKS. UKS starał się zostawić serducho na boisku i podkręcali z każdą minutą jeszcze bardziej swój pressing. Gdy już udało się zdobyć zespołowi z Łodzi piłkę próbowali przeprowadzić atak wykorzystując swoje skrzydła, Czarne były przygotowane na takie warianty i szybko potrafiły zatrzymać akcję UKS.
63’ – Z boiska schodzi Karolina Wieczorek zastępuje ją Julia Wycisk, która wróciła do zespołu po pół rocznej przerwie.
65’ – Julia nie musiała długo czekać, żeby świętować bramkę zdobytą przez KKS na murawie. Piękny rajd na skrzydle w wykonaniu Patricii Hmirovej zakończony dośrodkowaniem po ziemi do naszej "9" zakończony niezbyt udanym strzałem przynosi bramkę. Dżesika Jaszek zdobywa drugą bramkę, a Patricia dopisuje w tym meczu do swojego konta asystę.
66’-75’ – Drużyna z Łodzi nawet przegrywając już 4:0 nie wywiesiła białej flagi i pokazała sportowy duch walki. Dziewczyny starały się stwarzać zagrożenie oddając kilka strzałów na bramkę KKS nie przyniosło jednak im to żadnej bramki.
81’ – Czarne Sosnowiec przystępowały do groźnej kontry, która została zastopowana nieprzepisowo przez zawodniczkę UKS. Żółty kartonik obejrzała Molenda Kinga.
83’ – Piękną interwencją popisała się nasza bramkarka Anna Szymańska. Dośrodkowanie z prawej strony i perfekcyjna główka w wykonaniu napastniczki UKS nie była problemem dla naszej bramkarki, która w tym meczu oprócz tej akcji nie miała zbyt wiele do roboty.
90’ – Mecz zakończył się ostatecznie wynikiem 4:0 dla KKS Czarnych Sosnowiec.
Po spotkaniu dziewczyny odbyły taniec zwycięstwa oraz podziękowały kibicom za ich doping, który na pewno pomógł w odniesieniu kolejnego zwycięstwa w Ekstralidze.


Opinie po meczu:

Grzegorz Majewski (Trener Czarni Sosnowiec): Przede wszystkim chciałbym pochwalic cały zespół, który dzisiaj zagrał bardzo dobrze jako kolektyw. Drużyna dobrze reagowała na wydarzenia boiskowe i całkowicie w dniu dzisiejszym zneutralizowała atuty mocnego zespołu z Łodzi. Był to z naszej strony dobry mecz i bardzo mnie cieszy czyste konto naszego zespołu, gdyż ostatnimi czasy był to dla nas duży problem. W dniu dzisiejszym na wyróżnienie zasługuje cała drużyna, gdyż pokazała na boisku kawał dobrej piłki. Kolejnym ważnym wydarzeniem w dniu dzisiejszym był powrót trzech zawodniczek, które wróciły po dłuższej przerwie co będzie dla nas kolejnym bodźcem, ponieważ zwiększy rywalizację w naszym zespole. Natomiast my już zapominamy o tym spotkaniu i skupiamy się na kolejnym meczu w którym przeciwnikiem będzie GKS Katowice.Autor: Janusz Dyszkowski, Kamil Rodek

Wróć do listy
26 cze
Wywiad. Patricia Fischerova ocenia zakończony sezon
EKSTRALIGA "W naszej drużynie drzemie ogromny potencjał"
zobacz więcej
25 cze
Ekstraliga. Podsumowanie sezonu 2018/2019
EKSTRALIGA "Podsumowanie sezonu"
zobacz więcej
25 cze
Wywiad. Daria Długokęcka młoda supersnajperka
KADETKI "Wywiad z Długą"
zobacz więcej

Historia
klubu

Kadra
Ekstraligi

Terminarz
spotkań

Galeria
zdjęć