Aktualności
#
wróć do listy
24 mar
18 kolejka Olimpia Szczecin - Czarni Sosnowiec 2-6

18. kolejka Ekstraliga kobiet, sezon 2018/2019
23.03.2019 godz. 11:00, Szczecin, ul. Bandurskiego

OLIMPIA SZCZECIN - CZARNI SOSNOWIEC 2:6 (0:2)
Bramki: Julia Brzozowska (75', 89') - Dżesika Jaszek (10, 45' +5), Martyna Wiankowska (57', 69'), Dagmara Grad (48'), Patricia Fishcerova (53')


Protokół:
Sędziowały:   Michalina Diakow (sędzia główna) oraz Kinga Kwitowska i Olga Pietrzykowska
Żółte kartki: Olga Sirant, Karolina Łaniewska, Matilda Boehm, Aleksandra Witczak, Martyna Brodzik
Pogoda: deszczowo, 8ºC
Widzów: ok. 70Fot. Janusz Dyszkowski


CZARNI: Anna Szymańska (38' Martyna Małysa) - Joanna Operskalska, Andrea Horvathova (65' Maja Osińska), Patricia Fischerova, Patrycja Matla (83' Karolina Wieczorek), Dżesika Jaszek, Daria Długokęcka (46' Joanna Węcławek), Patricia Hmirova, Dagmara Grad, Marta Cichosz, Martyna Wiankowska
REZERWA: brak
TRENER: Grzegorz Majewski

OLIMPIA: Joanna Pastusiak, Natalia Hryb (80' Patrycja Kalumus), Martyna Brodzik (58' Aleksandra Sudyk), Karolina Łaniewska, Julia Brzozowska, Matilda Boehm (80' Patrycja Michalczyk), Roksana Ratajczyk, Kornelia Grosicka, Olga Sirant, Anaida Shahbazyan, Aleksandra Witczak (57' Marianna Litwiniec)
REZERWA: Natalia Oleszkiewicz
TRENER: Adam Gołubowski


Opis:
Wysokim zwycięstwem zakończył się mecz osiemnastej kolejki Ekstraligi kobiet w którym zespół Czarnych Sosnowiec pokonał wysoko na wyjeździe Olimpię Szczecin 6-2. Początek meczu jednak niespodziewanie wyrównany, a dwie bardzo dogodne sytuacje bramkowe o dziwo po stronie niżej notowanych gospodyń. Najpierw w 7 minucie Kornelia Grosicka nie wykorzystała niezdecydowania naszej defensywy, a chwilę później tą samą zawodniczkę w sytuacji "sam na sam" powstrzymuje Anna Szymańska znakomitą interwencją. Te dwa ostrzeżenia zmotywowały nasz zespół, który zaczął grać pewniej i uważniej. W 10 minucie oglądamy wreszcie pierwszego gola. Dżesika Jaszek odbiera w środku pola futbolówkę obrończyni gospodyń, po czym decyduje się na kilkudziesięciometrowy rajd z piłką, a następnie strzela obok interweniującej Joanny Pastusiak. 1-0 dla Czarnych.
Nasz zespół idzie za ciosem, osiąga znaczną przewagę jednak raz po raz marnuje dogodne sytuacje strzeleckie. Zepchnięte do defensywy gospodynie próbują kontr. W 35 minucie dochodzi do nieprzyjemnego zdarzenia. W polu karnym brutalnie faulowana jest nasza bramkarka Anna Szymańska i po chwili opuszcza plac gry, w jej miejsce młodziutka Martyna Małysa. Wynik meczu wciaż jednak bez zmian aż do szóstej minuty doliczonego czasu gry kiedy to ponownie Dżesika Jaszek umieszcza piłkę w bramce dając naszej drużynie dwubramkowe prowadzenie po pierwszej połowie.
W przerwie meczu mocna reprymenda w szatni. Nasi Trenerzy nie są zadowoleni ze stylu gry zespołu.
Po zmianie stron na boisku widzimy odmienioną ekipę z Sosnowca. Nasze dziewczyny w kilka minut wręcz deklasują rywalki prezentujac znakomity futbol. Padają kolejne bramki. Najpierw przepięknym strzałem z rzutu wolnego popisuje się Dagmara Grad, pięć minut później po znakomitym dośrodkowaniu Patrycji Matli piłkę do bramki pakuje Patricia Fischerova. W 57 minucie akcja Martyny Wiankowskiej przynosi piątego gola, a w 67 minucie ta sama zawodniczka po świetnej akcji Dżesiki Jaszek zdobywa szóstego gola przepięknym strzałem który od poprzeczki ląduje w siatce.
W ostatnich dwudziestu minutach nasza drużyna zwolniła niestety tempo gry co natychmiast wykorzystały rywalki. W 75 minucie w zamieszaniu podbramkowym Julia Brzozowska  strzela pierwszego gola dla "olimpijek", a w 89 minucie w podobnej sytuacji ta sama zawodniczka notuje swoje drugie trafienie. Mecz kończy się okazałym wynikiem 6-2 dla Czarnych. W wyjściowej jedenastce zaprezentowała się wychowanka naszego klubu Daria Długokęcka. Nasze Panie czeka teraz trzytygodniowa przerwa spowodowana zgrupowaniami Reprezentacji Polski i Słowacji. Kolejny mecz ligowy odbędzie się 14 kwietnia. Wtedy to nasz zespół będzie podejmował na własnym Stadionie UKS SMS Łódź.Autor: Janusz Dyszkowski

Wróć do listy
26 cze
Wywiad. Patricia Fischerova ocenia zakończony sezon
EKSTRALIGA "W naszej drużynie drzemie ogromny potencjał"
zobacz więcej
25 cze
Ekstraliga. Podsumowanie sezonu 2018/2019
EKSTRALIGA "Podsumowanie sezonu"
zobacz więcej
25 cze
Wywiad. Daria Długokęcka młoda supersnajperka
KADETKI "Wywiad z Długą"
zobacz więcej

Historia
klubu

Kadra
Ekstraligi

Terminarz
spotkań

Galeria
zdjęć