17 kolejka Czarni Sosnowiec - AZS Wrocław 5-0

17. kolejka Ekstraliga kobiet, sezon 2018/2019
16.03.2019 godz. 11:00, Sosnowiec, Al. Mireckiego
CZARNI SOSNOWIEC - AZS WROCŁAW 5:0 (1:0)
Bramki: Marta Cichosz (33'), Dżesika Jaszek (52', 61'), Patricia Hmirova (84', 89')

Protokół:
Sędziowały:   Dorota Dymek (sędzia główna) oraz Katarzyna Gaweł i Karolina Skalska
Żółte kartki: Marta Cichosz - Amanda Turowska
Czerwone kartki: Amanda Turowska (za dwie żółte)
Pogoda: deszczowo, 7ºC
Widzów: ok. 100

CZARNI: Anna Szymańska - Joanna Operskalska (85' Klaudia Tobiczyk), Andrea Horvathova, Patricia Fischerova, Patrycja Matla (88' Paulina Czechowska), Dżesika Jaszek (82' Karolina Wieczorek), Maja Osińska (46' Daria Długokęcka), Patricia Hmirova, Dagmara Grad, Marta Cichosz, Martyna Wiankowska (46' Joanna Węcławek)
REZERWA: Martyna Małysa
TRENER: Grzegorz Majewski

AZS: Anna Bocian - Justyna Chudzik, Natalia Kulig, Małgorzata Korda, Dorota Kwapisz, Maja Jurczenko, Klaudia Nowacka (62' Marcelina Buś), Klaudia Homa (77' Gabriela Siwak), Kamila Czudecka, Aleksandra Parka (64' Patrycja Kufel), Julia Mularczyk (46' Amanda Turowska)
REZERWA: Beata Rydlewska
TRENER: Piotr Jagieła

Opis:
Bezdyskusyjnym zwycięstwem naszego zespołu zakończył się mecz 17 kolejki Ekstraligi kobiet w którym Czarne Sosnowiec podejmowały AZS Wrocław.
Broniące się przed spadkiem wrocławianki były jedynie tłem dla naszego zespołu, który raz po raz nękał bramkę Anny Bocian. Niestety, jak już to staje się tradycją naszej drużynie w pierwszej części meczu brakuje szczęścia w wyko ńczeniu akcji. Zaczęło się już w 11 minucie, kiedy to w polu karnym faulowana była Patricia Hmirova. Sama poszkodowana chciała wymierzyć karę trafiając z jedenastego metra jednak jej intencje świetnie wyczuła Anna Bocian broniąc rzut karny. Nasz zespół nie poddał sie, wciaż dążył do objęcia prowadzenia i udało się to w 33 minucie kiedy to Marta Cichosz pięknym strzałem przelobowała bramkarkę przyjezdnych. 1:0 dla Czarnych i na tym kończy się dorobek bramkowy w pierwszej części meczu.
Ostra rozmowa w szatni i kilka roszad w skałdzie podziałało mobilizująco na nasz zespół. Już w 52 minucie jest 2:0, prawą stroną boiska ucieka Dżesika Jaszek po czym sprytnym strzałem pokonuje Annę Bocian. Zaledwie 9 minut później Dżesika ma na swoim koncie drugie trafienie w tym meczu pokonując bramkarkę rywalek strzałem.....  głową! Naszą napastniczkę w tej akcji świetnym podaniem obsłużyła Marta Cichosz. W końcówce spotkania dała o sobie znać Patricia Hmirova. Nasza słowacka piękność najpierw trafia do bramki w 84 minucie meczu, a następnie w 89 minucie ustala wynik spotkania na 5:0 pieczętując tym samym swój kolejny znakomity występ! Czarne wygrywają pewnie i zasłużenie dominując przez całe spotkanie. A już za tydzień kolejny ważny mecz w Szczecinie kiedy to przyjdzie nam zmierzyć się z miejscową Olimpią.
Na słowa uznania zasługuje świetna postawa trójki sędziowskiej. Nasz klub w tym meczu przedstawił sympatykom nową klubową maskotkę, udało nam się również po raz pierwszy przeprowadzić (własnymi siłami) transmisję z meczu.

Autor: Janusz Dyszkowski