Aktualności
#
wróć do listy
25 kwi
17 kolejka 2020/2021. ROW Rybnik - Czarni Sosnowiec 0-3

ROW RYBNIK - CZARNI SOSNOWIEC 0:3 (0:1)
Bramki: Martyna Wiankowska (14', 74'-karny), Agnieszka Jędrzejewicz (64')


Protokół:
17 kolejka Ekstraligi kobiet sezon 2020/2021
24.04.2021, godz. 12:00, Rybnik, ul. Górnośląska
Sędziowały:   Katarzyna Gaweł (sędzia główna) oraz Dorota Dymek i Alicja Pawlak

Żółte kartki: Kinga Seweryn
Pogoda: słonecznie, 16ºC
Widzów: bez udziału publiczności

CZARNI: Martyna Małysa, Paulina Czechowska, Wiktoria Kuciewicz, Julia Wycisk (87' Oliwia Ogierman), Patricia Fischerova, Martyna Wiankowska (87' Lidia Grzonka), Olha Zubchyk, Paulina Zawiślak (78' Weronika Kamala), Veronika Slukova (78' Weronika Zawistowska), Klaudia Tobiczyk (83' Dominika Misztal), Agnieszka Jędrzejewicz
REZERWA: Anna Szymańska, Izabela Sas
TRENER: Sebastian Stemplewski

ROW: Kinga Seweryn, Jessica Pluta (89' Dominika Gonert), Edyta Botor, Patrycja Matla, Petra Zdechovanova, Martyna Guzik, Luisa Kozielska, Katarzyna Kubik (79' Julia Krzyżok), Stanislava Liskova (80' Weronika Parzych), Maja Stopka, Katarzyna Rozmus (85' Marta Pradecka)
REZERWA: Anna Sroka, Sabina Nowosielska, Sandra Oleszczuk
TRENER: Krzysztof KlonekFot.Łukasz Konieczny


Opis:
Z pewnymi obawami wyjeżdżały do Rybnika podopieczne Sebastiana Stemplewskiego. Nasz sztab musiał się zmagać z kolejnymi ubytkami kadrowymi. Na szczęście nasze dziewczyny poradziły sobie znakomicie z problemami i sięgnęły po kolejne ligowe zwycięstwo powracając tym samym na zwycięską ścieżkę.

Od pierwszych minut zarysowała się przewaga naszej drużyny jednak brakowało dogodnej sytuacji na otworzenie wyniku meczu. Taka nadarzyła sie w 14 minucie kiedy to Martyna Wiankowska popisała się znakolitym uderzeniem (a'la przewrotka) czym zupełnie zaskoczyła świetnie spisującą się do tej pory młodziutką bramkarkę rybniczanek Kingę Seweryn.

Chwilę po golu otwierajacym losy meczu gospodynie miały znakomitą szansę na wyrównanie, na szczęście bardzo dobrą interwencją popisuje się Martyna Małysa pokazując tym samym, że bramkarką jest wybitną.
W odpowiedzi strzał Martyny Wiankowskiej z linii bramkowej wybija obrończyni gospodyń. Około 30 minuty gospodynie miały kolejną wyśmienitą szansę na wyrównanie, tym razem jednak w ostatniej chwili z linii bramkowej tzw. "szczupakiem" wybija piłkę Wiktoria Kuciewicz. Końcówka pierwszej części meczu należy do Czarnych jednak w tej odsłonie bramek już nie oglądaliśmy.

Po zmianie stron obraz gry podobny jak w pierwszej części meczu. Przewaga po stronie przyjezdnych, jednak gospodynie ambitnie walczą o korzystny wynik.
W 64 minucie nadchodzi jednak sytuacja po której nasz zespół podwyższa wynik spotkania na 2-0. Autorką gola Agnieszka Jędrzejewicz, która w ostatnim czasie wcieliła się w rolę egzekutorki naszego zespołu.

Na trzeciego gola musieliśmy czekać do 74 minuty. Kolejny raz główną rolę odegrała Agnieszka Jędrzejewicz, która w polu karnym minęła już bramkarkę rywalek, jednak mając już przed sobą pustą bramkę zostaje podcięta przez młodą goalkeeperkę gospodyń i sędzia główna bez wahania odgwizduje rzut karny!
Z jedenastego metra pewnie trafia niezawodna Martyna Wiankowska ustalając tym samym wynik spotkania na 3-0!

Czarne mimo problemów kadrowych uporały się z TS ROW Rybnik pewnie pokonując rywalki 3-0. Od pierwszych minut spotkania na boisku mogliśmy oglądać powracającą po kontuzji Paulinę Zawiślak, a od 78 minuty na placu gry pojawiła się kolejna z naszych rekonwalescentek Weronika Zawistowska.
Już za tydzień nasz zespół czeka naważniejszy pojedynek rundy wiosennej, do Sosnowca zawita wicelider UKS SMS Łódź.


Autor: Janusz Dyszkowski
Wróć do listy
26 kwi
III Liga. KKS Zabrze - Czarni II Sosnowiec 1-2
KADETKI "Wygrana inauguracja wiosny"
zobacz więcej
23 kwi
Zapowiedź. ROW Rybnik - Czarni Sosnowiec
EKSTRALIGA "Sobotnia potyczna w Rybniku"
zobacz więcej
22 kwi
1/4 PP. Tarnovia Tarnów - Czarni Sosnowiec 2-3
PUCHAR POLSKI "Horror w Tarnowie"
zobacz więcej

Historia
klubu

Kadra
Ekstraligi

Terminarz
spotkań

Galeria
zdjęć