wróć do listy
01 kwi
15 kolejka 2020/2021. AP Lotos Gdańsk - Czarni Sosnowiec 0-4

AP LOTOS GDAŃSK - CZARNI SOSNOWIEC 0:4 (0:1)
Bramki: Dorota Hałatek (20'), Veronika Slukova (48'), Martyna Wiankowska (78'), Agnieszka Jędrzejewicz (80')

Protokół:
15 kolejka Ekstraligi kobiet sezon 2020/2021
01.04.2021, godz. 12:00, Gdańsk, ul. Kazimierza Górskiego
Sędziowały: Ewelina Fiodorczuk-Sipko (sędzia główna) oraz Agnieszka Żmudzka i Monika Czudzinowicz

Żółte kartki: brak
Pogoda: słonecznie, 23ºC
Widzów: bez udziału publiczności

CZARNI: Anna Szymańska, Andrea Horvathova (75' Paulina Czechowska), Wiktoria Kuciewicz, Julia Wycisk, Patricia Fischerova, Martyna Wiankowska, Nikol Kaletka (69' Klaudia Tobiczyk), Olha Zubchyk, Dorota Hałatek (82' Weronika Kamala), Veronika Slukova, Agnieszka Jędrzejewicz (85' Oliwia Ogierman)
REZERWA: Martyna Małysa
TRENER: Sebastian Stemplewski

LOTOS: Emilia Krajewska, Patrycja Salwa, Karolina Wierzbicka, Jagoda Szewczuk (63’ Anna Kowalczyk), Kornelia Okoniewska, Angelika Kołodziejek, Julia Włodarczyk (63′ Marcelina Preuss), Aneta Plotzka (6′ Romana Lukach), Gabriela Zimecka (87′ Weronika Tarnawska), Kinga Bużan, Klaudia Słowińska
REZERWA: Magdalena Kołacz, Julia Formela, Oliwia Bida
TRENER: Tomasz Borkowski

Opis:
Wysokim zwycięstwem zakończył się prima aprillisowy wyjazd naszego zespołu do Gdańska. Podopieczne Sebastiana Stemplewskiego ani przez chwilę nie myślały o sprawieniu psikusa swoim sympatykom i od pierwszych minut ruszyły do zdecydowanych ataków.
Choć w naszym zespole po raz kolejny zabrakło tak ważnych zawodniczek jak Dżesika Jaszek, Weronika Zawistowska, Lilyana Kostova, Klaudia Olejniczak, Paulina Zawiślak, a dodatkowo kadra zespołu osłabiona została przez brak Izabeli Sas i Alicji Materek, to nasz zespół uporał się całkiem przyzwoicie z ambitnie grającymi rywalkami, które jak się okazało, również miały w swoich szeregach kilka ubytków.
Wynik meczu w 20 minucie otwarła Dorota Hałatek, jej "centrostrzał" zaskoczył zupełnie bramkarkę gospodyń i wylądował w siatce. To było jednak wszystko na co było stać nasz zespół w pierwszej części meczu, choć okazji na podwyższenie nie brakowało.
Lepszą skuteczność nasza drużyna zademonstrowała po przerwie. Już w 48 minucie na listę strzelczyń wpisuje się skuteczna ostatnio Veronika Slukova. Na kolejne gole musieliśmy czekać jednak do samego końca spotkania. W 78 minucie Martyna Wiankowska podwyższa na 3-0, a dwie minuty później wynik meczu ustala Agnieszka Jędrzejewicz. Czarne pewnie zwyciężają 4-0 czyniąc kolejny krok w kierunku mistrzostwa Polski!

Autor: Janusz Dyszkowski