wróć do listy
20 luty
1/4 PP. Tarnovia Tarnów - Czarni Sosnowiec 0-6

TARNOVIA TARNÓW - CZARNI SOSNOWIEC 0:6 (0:1)
Bramki: Weronika Zawistowska (46', 48', 85'), Martyna Wiankowska (61', 74'-karny), Dominika Misztal (25')

Protokół:
1/4 Finału Pucharu Polski kobiet
19.02.2020, godz. 13:00, Wola Rzędzińska
Sędziowały:  Sylwia Biernat (sędzia główna) oraz Karolina Zygmond i Katarzyna Rumian
Żółte kartki: Andrea Horvathova, Patricia Fischerova
Pogoda: słonecznie, 12ºC
Widzów: ok. 60

CZARNI: Martyna Małysa, Andrea Horvathova, Patricia Fischerova, Wiktoria Kuciewicz (55' Paulina Czechowska), Dominika Misztal (75' Paulina Zawiślak), Klaudia Tobiczyk,
Daria Długokęcka, Dagmara Grad, Weronika Zawistowska, Martyna Wiankowska, Tatsiana Markushevskaya (62' Weronika Kamala)

Opis:
Pewnym wyjazdowym zwycięstwem z Tarnovią Tarnów zakończył się rewanżowy pojedynek naszego zespołu w Ćwierćfinale Pucharu Polski kobiet. Trener Sebastian Stemplewski mając w zapasie zwycięstwo 4-0 w pierwszym spotkaniu, tym razem odważnie postawił na młode zawodniczki w wyjściowej jedenastce, a te odwdzięczyły się znakomitą grą.
Wynik meczu w 25 minucie otworzyła debiutująca w pierwszym zespole Dominika Misztal. Jak się okazało, to była jedyna bramka w tej części meczu. Po zmianie stron Czarne ruszyły do szturmu bramki Gabrieli Piątek. W ataku szalała Weronika Zawistowska. Już minutę po wznowieniu gry wpisała się ona na listę strzelczyń, a dwie minuty później miała na swoim koncie dwa trafienia. Kolejne dwie bramki dołożyła Martyna Wiankowska trafiając w 61 minucie z akcji oraz w 74 minucie z rzutu karnego po faulu na Weronice Zawistowskiej.
Końcowy wynik w 85 minucie ustaliła nie kto inny jak fenomenalna tego dnia Weronika Zawistowska.
Fantastyczne zawody rozegrała w bramce naszego zespołu Martyna Małysa kilkakrotnie wychodząc obronną ręką z dogodnych sytuacji tworzonych przez gospodynie. Warto także wspomnieć, że od 62 minuty w naszych barwach wystąpiła druga z debiutantek, Weronika Kamala. Chwilę po wejściu na boisko strzał Weroniki wspaniałą paradą wybroniła Gabriela Piątek (piłka zmierzała w samo okienko!), natomiast drugi jej strzał co prawda wylądował w siatce "tarnowianek" lecz sędzia główna dopatrzyła się pozycji spalonej naszej zawodniczki. Z bardzo dobrej strony pokazały się również inne młode zawodniczki Klaudia Tobiczyk, Daria Długokęcka i Paulina Czechowska. Czarne ostatecznie pokonują Tarnovię i meldują się w Półfinale Pucharu Polski!

Autor: Janusz Dyszkowski