wróć do listy
16 luty
1/4 PP. Czarni Sosnowiec - Tarnovia Tarnów 4-0

CZARNI SOSNOWIEC - TARNOVIA TARNÓW 4:0 (1:0)
Bramki: Tatsiana Markushevskaya (31'), Martyna Wiankowska (71'), Patricia Fischerova (90'), Weronika Zawistowska (90'+1)

Widzów: ok. 80

CZARNI: Anna Szymańska, Andrea Horvathova, Patricia Fischerova, Karolina Wieczorek (46' Wiktoria Kuciewicz), Paulina Zawiślak (75' Klaudia Tobiczyk), Dagmara Grad, Katarzyna Daleszczyk, Weronika Zawistowska, Martyna Wiankowska, Tatsiana Markushevskaya (62' Dorota Hałatek)
REZERWA: Martyna Małysa, Daria Długokęcka, Paulina Czechowska
TRENER: Sebastian Stemplewski

TARNOVIA: Gabriela Piątek, Karolina Piwowarczyk, Gabriela Gębica, Julia Szostak, Agnieszka Derus, Katarzyna Białoszewska, Gabriela Łucek, Natalia Wzorek (60' Paulina Wałaszek), Gabriela Krawczyk (78' Justyna Kapustka), Aniela Drwal, Aleksandra Skrzyniarz (68' Katarzyna Trytek)
REZERWA: brak
TRENER: Michał Jarząb

Opis:
Okazałym zwycięstwem naszego zespołu zakończył się pierwszy mecz ćwierćfinału Pucharu Polski kobiet. Podopieczne Sebastiana Stemplewskiego pokonały Tarnovię Tarnów 4-0 choć trzeba przyznać, że rywalki postawiły silny opór i wygrana naszym dziewczynom wcale łatwo nie przyszła.
Tarnowianki świetnie radziły sobie zwłaszcza w defnsywie przez co nasz zespół "bił głową w mur" przez większość spotkania. W 31 minucie w zamieszaniu podbramkowym najlepiej odnalazła się Tatsiana Markushevskaya i w swoim debiucie wpisuje się na listę strzelczyń. W pierwszej odsłonie więcej bramek już nie zobaczyliśmy.
Po zmianie stron szczelny blok defensywy biało-czerwonych odpierał skutecznie ataki naszego zespołu aż do 71 minuty meczu, wtedy to Martyna Wiankowska wykorzystała znakomite dośrodkowanie Weroniki Zawistowskiej i strzałem głową pokonała dobrze spisującą się Gabrielę Piątek.
Dwubramkowa zaliczka nie zadowalała naszych dziewczyn i w końcówce meczu "włączyły drugi bieg". Zabójcza końcówka przyniosła dwa kolejne trafienia, najpierw w 90 minucie dośrodkowanie z rzutu wolnego Doroty Hałatek skutecznie zamyka niezawodna w takich sytuacjach Patricia Fischerova, a następnie w doliczonym czasie gry Weronika Zawistowska ustala wynik spotkania na 4-0. W najbliższą środę rozegrany zostanie rewanż na boisku w Woli Rzędzińskiej koło Tarnowa na który już dziś serdecznie zapraszamy!

Autor: Janusz Dyszkowski