wróć do listy
19 lis
1/16 PP. Skra Częstochowa - Czarni Sosnowiec 0-5

SKRA CZĘSTOCHOWA - CZARNI SOSNOWIEC 0:5 (0:2)
Bramki: Veronika Slukova (22'), Lilyana Kostova (25'-karny), Milena Kowalska (55'-samob.), Weronika Zawistowska (56'), Dżesika Jaszek (78')

Protokół:
1/16 Pucharu Polski kobiet sezon 2020/2021
18.11.2020, godz. 19:30, Częstochowa, ul. Loretańska
Sędziowały:  Aneta Kowalska (sędzia główna) oraz Sabina Czarnecka i Izabela Mnich

Żółte kartki: brak
Pogoda: pochmurnie, 8ºC
Widzów: bez publiczności

CZARNI: Anna Szymańska, Andrea Horvathova, Wiktoria Kuciewicz, Dorota Hałatek, Patricia Fischerova, Agnieszka Jędrzejewicz (55' Gabriela Kuczyńska), Alicja Materek, Martyna Wiankowska (55' Weronika Zawistowska), Olha Zubchyk, Lilyana Kostova, Veronika Slukova (55' Dżesika Jaszek)
REZERWA: brak
TRENER: Sebastian Stemplewski

SKRA: Oliwia Młynek, Kinga Baszewska (46' Dominika Małycha), Agnieszka Słaboń, Natalia Liczko (78' Lena Mesjasz), Justyna Matusiak, Stefania Wodarz, Małgorzata Miniak, Milena Kowalska, Olga Cichoń (65' Paulina Koszownik), Ewelina Kaczmarzyk, Ewelina Bojakowska (81' Maja Ozieriańska)
REZERWA: Antonina Zbirek, Sandra Wiśniewska, Maja Tomczyk
TRENER: Marta Mika

Opis:
Podopieczne Sebastiana Stemplewskiego pewnie awansowały do kolejnego etapu Pucharu Polski Kobiet pokonując niezwykle ambitnie grający zespół Skry Częstochowa.
Gospodynie od pierwszych minut skutecznie odpierały ataki naszego zespołu i robiły to bardzo skutecznie aż do 22 minuty, wtedy to wynik meczu otworzyła Veronika Slukova wykańczając znakomite podanie Lilyany Kostovej.
Chwilę później obrończyni gospodyń niefortunnie zagrywa piłkę ręką w polu karnym i Pani Arbiter bez wahania wskazuje na "wapno". Rzut karny na bramkę zamienia niezawodna Lilyana Kostova. mimo wielu dogodnych okazji w pierwszej części meczu nie udaje się już zdobyć kolejnych bramek. Znakomicie spisuje obrona gospodyń, a w najtrudniejszych momentach swoje niemałe umiejętności pokazuje bramkarka Oliwia Młynek.
Po zmianie stron Czarne wciąż prowadzą grę. W 55 minucie świetnym zagraniem w pole karne popisuje się Agnieszka Jędrzejewicz, a rozpaczliwie interweniujaca Milena Kowalska kieruje futbolówkę do własnej bramki. Zaraz po tym zdarzeniu następuje potrójna zmiana w naszych szeregach, która jeszcze bardziej rozruszała nasza ofensywę. Już minutę po wejściu na boisko Weronika Zawistowska wpisuje się na listę strzelczyń wykorzystując zagranie Dżesiki Jaszek, a sama Dżesika ustala wynik meczu w 78 minucie. Czarne pokonują niezwykle ambitnie grający młodziutki zespół Skry 5-0 i meldują się w 1/8 Finału Pucharu Polski. W naszych barwach w tym meczu zadebiutowała utalentowana Gabriela Kuczyńska, a zespół gospodyń z ławki trenerskiej poprowadziła nasza była znakomita piłkarka Marta Mika.

Autor: Janusz Dyszkowski