Aktualności
#
wróć do listy
20 lis
1/16 PP. Czarni II Sosnowiec - UKS SMS III Łódź 6-2

1/16 Finału Pucharu Polski kobiet
20.11.2021, godz. 12:00, Sosnowiec, Al. Mireckiego 31
CZARNI II SOSNOWIEC - UKS III SMS ŁÓDŹ 6:2 (3:0)
Bramki: Veronika Slukova (5', 59'), Dominika Misztal (12', 89'), Daria Długokęcka (18'), Kamila Fuchs (80') - Julia Dobroń (54'), Patrycja Czuj

CZARNI: Izabela Sas, Veronika Slukova, Klaudia Tobiczyk, Oliwia Ogierman, Kinga Bieszczad, Kamila Fuchs, Klaudia Zygulska, Alicja Stolarczyk, Daria Długokęcka, Dominika Misztal, Paulina Czechowska
REZERWA: Ewa Sikora, Weronika Kamala, Daria Woszkowska, Wiktoria Barczyk, Emilia Sułkowska
TRENER: Adrian Cioch

SMS III: Amelia Niedzielska, Justyna Libera, Daria Kurzawa, Marta Miś, Wiktoria Orłowska, Patrycja Czuj, Oliwia Gała, Patrycja Kwiatkowska, Julia Olkiewicz, Karolina Czołnowska, Małgorzata Gruca
REZERWA: Julia Boroń, Oliwia Druch
TRENER: Zdzisław Sławuta
Fot. Łukasz Konieczny

Opis:
Podopieczne Adriana Ciocha wywalczyły awans do 1/8 Finału Pucharu Polski kobiet! Nasz zespół rezerw pewnie pokonał na własnym stadionie wyżej notowany UKS SMS III Łódź zapewniając sobie miejsce w najlepszej szesnastce rozgrywek o Puchar Polski kobiet!
Zwłaszcza pierwszą część meczu trzeba określić jako prawdziwy "majstersztyk" w wykonaniu naszej drużyny. Na trudnym, grząskim boisku Czarne zademonstrowały ciekawy kombinacyjny futbol, ataki naszego zespołu były szybkie i co najważniejsze....  skuteczne! Już w 5 minucie wynik meczu otworzyła niezawodna "Veve" Slukova wykorzystując bardzo dobre prostopadłe podanie Darii Długokęckiej. Zanim upłynął kwadrans było już 2-0! Dokładnie w 12 minucie meczu Dominika Misztal przejęła futbolówkę w środkowej strefie boiska, po czym pięknym precyzyjnym strzałem z około 20 metrów pokonała interweniującą Amelię Niedzielską!
Bramkarka przyjezdnych po raz trzeci musiała skapitulować w 18 minucie, kiedy to zespołową akcję wykończyła Daria Długokęcka. Wynik 3-0 utrzymał się do gwizdka kończącego pierwszą część meczu.
Po zmianie stron ambitnie grające rywalki wzięły się za odrabianie strat. Ich starania zostały nagrodzone już w 54 minucie, kiedy to centrostrzał Julii Dobroń sprawił problemy naszej bramkarce i piłka niefortunnie przekroczyła linię bramkową. Bramka kontaktowa podrażniła ekipę gospodyń, które pięć minut później podwyższają wynik meczu. W tej sytuacji sprytnym strzałem zza "szesnastki" popisała się Veronika Slukova dając naszej drużynie czwartego gola. Rywalki jednak nie odpuszczały dążąc do zmiany niekorzystngo wyniku. Ich starania i nieustępliwość zostały ponownie nagrodzone w 66 minucie, gdy Patrycja Czuj popisała się pięknym strzałem z dystansu lobując naszą bramkarkę. Ostatni kwadrans meczu należy już zdecydowanie do naszej drużyny. Czarne podwyższają wynik meczu. Najpierw w 80 minucie Kamila Fuchs decyduje się na indywidualną szarżę w polu karnym i umieszcza futbolówkę w siatce, a następnie w 89 minucie szybką kontrą popisuje się Dominika Misztal nagradzając swój świetny występ szóstą bramką dla naszego zespołu. Czarne pokonują pewnie drugoligowy UKS SMS III Łódź 6-2 i meldują się w 1/8 Finału Pucharu Polski kobiet!!!


Opinie po meczu:

Dominika Misztal (Zawodniczka KKS Czarni II Sosnowiec): "Mecz w naszym wykonaniu był na dobrym poziomie. Pierwsza połowa moim zdaniem wyglądała lepiej od drugiej. Mogłyśmy strzelić więcej bramek, u nas często skuteczność jest minusem. Łódź walczył o zwycięstwo do końca meczu, nie poddały się po stracie 3 bramek. Spodziewałyśmy się zaciętego i ciężkiego meczu, przeciwniczki były z 2 ligi mimo to wierzyliśmy, ze uda nam się je pokonać. Naszym celem oczywiście jest zajście jak najdalej w Pucharze Polski".

Adrian Cioch (Trener KKS Czarni II Sosnowiec): "Cieszy wygrana z dużo wyżej notowanym przeciwnikiem. Pierwsza połowa pod naszą kontrolą, zagrana wzorowo taktycznie w obronie oraz w budowaniu akcji ofensywnych. Co tylko potwierdza rezultat pierwszej połowy. Druga połowa już bardziej elektryczna i popełniliśmy kilka błędów indywidualnych, po których straciliśmy bramki. Najważniejsze jednak jest to, że to nas nie zdołowało i nadal zdobywaliśmy bramki co pozwoliło zakończyć ten mecz wysokim zwycięstwem. Drużyna zostawiła dużo sił na trudnym boisku, grały mądrze, odważnie i dobrze technicznie, dziękuję im za to i gratuluję. Zasługują na słowa uznania".


Autor: Janusz Dyszkowski
Wróć do listy
04 gru
Tramsmisja. 1/16 Finału PP. Górnik Łęczna - Czarni Antrans Sosnowiec
PUCHAR POLSKI "Transmisja pucharu z Górnikiem"
zobacz więcej
04 gru
Wywiad. Alicja Stolarczyk po meczu z Wandą w MMP U19
AKADEMIA "Rpzmowa z Alą po Wandzie"
zobacz więcej
04 gru
Tramsmisja. MMP U19 w futsalu kobiet - dzień 2
AKADEMIA "Transmisja MMP dz. 2"
zobacz więcej

Historia
klubu

Kadra
Ekstraligi

Terminarz
spotkań

Galeria
zdjęć