wróć do listy
18 lis
10 kolejka 2021/2022 (zaległa) Czarni Antrans Sosnowiec - Górnik Łęczna 2-3
CZARNI ANTRANS SOSNOWIEC - GÓRNIK ŁĘCZNA 2:3 (1:2)
Bramki: Martyna Wiankowska (2'), Natasza Górnicka (48'-samob.) - Chinonyerem MacLeans (19', 24', 73')

Protokół:
10 kolejka Ekstraligi kobiet sezon 2021/2022 (zaległa)
17.11.2021, godz. 13:00, Sosnowiec, Al. Mireckiego 31
Sędziowały: Ewa Żyła (sędzia główna) oraz Katarzyna Chrzanowska i Anna Wieczorek
Żółte kartki: Patricia Fischerova, Zofia Buszewska, Nadia Stanovic, Martyna Wiankowska - Agata Guściora, Anna Palińska
Pogoda: pochmurnie, 5ºC
Widzów: ok. 70

CZARNI: Martyna Małysa, Andrea Horvathova, Dorota Hałatek, Patricia Fischerova, Kinga Kozak, Veronika Slukova, Nikol Kaletka, Nadia Stanovic, Martyna Wiankowska, Wiktoria Kuciewicz (79' Dominika Misztal), Zofia Buszewska
REZERWA: Izabela Sas, Julia Wycisk, Klaudia Olejniczak, Kornelia Grosicka, Kinga Bieszczad, Sanda Malesevic
TRENER: Łukasz Wojtala

GÓRNIK: Anna Palińska, Natasza Górnicka, Klaudia Lefeld (89' Katja Skupień), Katarzyna Jezioro (55' Oliwia Rapacka), Weronika Kaczor, Agata Guściora (80' Oliwia Frontczak), Marcjanna Zawadzka, Julita Głąb, Emilia Szymczak, Marianna Litwiniec (60' Milena Kazanowska), Chinonyerem MacLeans (85' Martyna Duchnowska)
REZERWA: Klaudia Zielińska, Nikola Dębińska
TRENER: Robert Makarewicz

Opis:
Porażką zakończył się zaległy mecz 10 kolejki Ekstraligi kobiet w którym nasz zespół zmierzył się z Górnikiem Łęczna. Rywalki dzięki wygranej zapewniły sobie Mistrzostwo Jesieni.
Podopieczne Łukasza Wojtali mimo bardzo duzych osłabień w składzie zaliczyły bardzo mocny początek meczu, już w 2 minucie Martyna Wiankowska otworzyła wynik pokonując Annę Palińską. Niestety, rywalki miały w swoich szeregach świetnie dysponowaną Chinonyerem MacLeans, która najpierw wykorzystała kontrę swojego zespołu, a następnie błąd naszej defensywy. Wynikiem 1-2 kończy się więc pierwsza cześć meczu.
Po zmianie stron kolejny bardzo mocny początek naszego zespołu. Znakomitym podaniem w polu karnym popisuje się Nikol Kaletka, która uwolniła na "czystą" pozycje Andreę Horvathovą, strzał naszej obrończyni odbija się od Nataszy Górnickiej i wpada do bramki rywalek. 2-2! Czarne ruszają do masowych ataków, jeden z nich kończy się faulem w polu karnym na Martynie Wiankowskiej i prowadząca zawody Ewa Żyła wskazuje na "wapno". Niestety, intencje naszej strzelczyni wyczuwa Anna Palińska i wynik pozostaje bez zmian. W 69 minucie meczu kolejna składna akcja naszej drużyny przynosi bramkę jednak ku zaskoczeniu wszystkich sędzia główna odgwizduje pozycję spaloną!
W 73 minucie kolejna kontra Górnika i kolejny raz w głównej roli Chinonyerem MacLeans, która kompletuje hat-tricka i zapewnia swojej drużynie zwycięstwo. Zwycięstwo, które daje Górnikowi również Mistrzostwo Jesieni.
Gratulujemy rywalkom sukcesu i już nie możemy doczekać się sobotniego rewanżu!

Autor: Janusz Dyszkowski