1 kolejka GKS Katowice - Czarni Sosnowiec 1-1

GKS KATOWICE - CZARNI SOSNOWIEC 1:1 (0:0)
Bramki: Agata Sobkowicz (69') - Katarzyna Daleszczyk (90' +4, karny)

Protokół:
1 kolejka Ekstraliga kobiet
03.08.2019, godz. 12:00, Katowice, ul. Bukowa
Sędziowały:  Michalina Diakow (sędzia główna) oraz Karolina Skalska-Jakubaszek i Karolina Zygmond
Sędzia techniczna: Magdalena Figura-Łyżwa
Żółte kartki: Anna Konkol - Andrea Horvathova, Dorota Hałatek
Czerwona kartka: Anna Konkol (88' za dwie żółte)
Pogoda: słonecznie, przelotne opady, 23ºC
Widzów: ok. 400

CZARNI: Anna Szymańska, Dagmara Grad, Andrea Horvathova, Dżesika Jaszek, Lucia Suskova, Julia Wycisk (46' Karolina Wieczorek), Martyna Wiankowska, Katarzyna Daleszczyk, Wiktoria Kuciewicz, Weronika Zawistowska, Dorota Hałatek
REZERWA: Martyna Małysa, Oliwia Ogierman, Patricia Fischerova, Klaudia Tobiczyk, Daria Długokęcka, Izabela Sas
TRENER: Grzegorz Majewski

GKS: Jessica Ludwiczak, Agata Sobkowicz (89' Nikola Brzęczek), Zofia Buszewska, Kinga Kozak, Karolina Koch, Joanna Olszewska, Anna Konkol, Marlena Hajduk, Joanna Wróblewska (56' Kasandra Parczewska), Nadia Stanovic (90'+1 Kamila Tkaczyk), Klaudia Miłek (77' Dominika Sykorova)
REZERWA: Weronika Klimek, Joanna Węcławek, Magdalena Wojcik
TRENER: Karolina Koch

Fot: YouTube/ŁączyNasPiłka

Opis:
Podziałem punktów zakończył się wyjazdowy inauguracyjny pojedynek Czarnych Sosnowiec z GKS Katowice. Bardzo wyrównana pierwsza część spotkania nie przyniosła bramek choć oba zespoły stworzyły sobie po kilka dogodnych sytuacji. Najlepszą okazję do objęcia prowadzenia zmarnowały gospodynie w 28 minucie kiedy to strzał z rzutu karnego Joanny Olszewskiej obroniła Anna Szymańska! Po zmianie stron obraz gry niezbyt się zmienił, wciąż toczyła się wyrównana walka choć lekką przewagę zaczęły osiągać Czarne. Kiedy wydawało się, że nasz zespół kontroluje wydarzenia na boisku gospodynie obejmują prowadzenie wykorzystując błąd naszej defensywy. Strzelczynią okazała się w 69 minucie Agata Sobkowicz. Czarne ruszyły do zdecydowanych ataków jednak brakuje szczęścia w wykończeniu akcji jak choćby przy strzałach Weroniki Zawistowskiej w 80 minucie oraz Dżesiki Jaszek w 89 minucie. W doliczonym czasie gry niezwykle aktywna w tym meczu Weronika Zawistowska zostaje faulowana w polu karnym gospodyń i sędzia główna wskazuje na "wapno". Z rzutu karnego nie myli się Katarzyna Daleszczyk dając naszej drużynie wyrównanie. Na więcej w tym meczu niestety brakło już czasu i ten niezwykle zacięty pojedynek zakończył się remisem 1-1.

Autor: Janusz Dyszkowski